VIDEO: Záběry ze slavného závodu odhalily konopnou plantáž. Policisté šli najisto

Hodně netradiční dárek dostali španělští policisté během jedné z etap slavného cyklistického závodu Vuelta. Kamera, která závod snímala z vrtulníku, totiž kromě cyklistů zaznamenala i konopnou plantáž na střeše jednoho z domů. Fanoušci cyklistiky se tak mohli v přímém přenosu přesvědčit, že populární rostlině se na východě Španělska poměrně daří.
Odhalená konopná plantáž (čas 0:35)
Youtube/La Vuelta

reklama

Bizarní moment se odehrál během sobotního závodu, jehož trasa vedla i městem Igualada. Kamera na vrtulníku zrovna zabírala skupinku závodníků na posledním kilometru 8. etapy, když pozornost některých diváků upoutala nápadná zeleň na střeše jedné z budov. Při bližším pohledu bylo hned zřejmé, že se rozhodně nejedná o fíkusy, ale o pěkně udržované rostliny konopí.

Jak se dalo očekávat, videa ze závodu se začala objevovat na sociálních sítích. A vzhledem k tomu, že v nich cyklisté hráli kupodivu vedlejší roli, zbystřila i policie. V úterý se tak ve městě Igualada, které leží 65 kilometrů od Barcelony, uskutečnila razie. Během zásahu policisté zabavili 40 rostlin konopí, informovala agentura Reuters.

Policejní mluvčí pro Reuters dodala, že zatím nikdo nebyl zatčen a vyšetřovatelé po pěstitelích pátrají. Ve Španělsku sice není trestné pěstovat konopí pro vlastní potřeby, to ale zřejmě nebude tento případ. Navíc zákon z roku 2015 jasně definuje, že konopné rostliny nesmí být pěstovány na veřejných místech nebo tam, kde by je mohli zahlédnout kolemjdoucí. V opačném případě pěstitelům hrozí pokuta v přepočtu až 775 tisíc korun.

Závěrem se ještě sluší dodat, že inkriminovanou 8. etapu letošní Vuelty vyhrál německý cyklista Nikias Andrt. Celkové prvenství ale zatím drží po triumfu v časovce slovinský borec Primož Roglič. Vuelta patří spolu s Tour de France a Giro d'Italia mezi tři nejprestižnější silniční cyklistické závody. Závod, který kromě Španělska vede také Andorrou a částí Francie, trvá 21 dní a z celkového prvenství se ještě nikdy ve více než 80leté historii Vuelty neradoval český cyklista.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!