VIDEO: Záchranáři natočili vůz, který za nimi jel, i když ostatní auta uhýbala

Záchranáři ze západočeské Sušice ve středu natočili řidiče bílé škodovky, který podle nich zneužíval situace, kdy auta uhýbala houkající sanitce. Jel rychle za nimi, přestože v sanitce nebyl žádný příbuzný. Řidič ale podle osloveného dopravního experta spáchal pravděpodobně jen jeden dopravní přestupek.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Řidič jel rychle za houkající sanitou ZDROJ: ZZS Plzeňského kraje

reklama

Podle záběrů ze zadní části sanitního vozu je vidět, jak řidič jel. V jednom momentě objíždí jinou sanitku, která záchranářům uhýbá na krajnici z cesty. Přitom přejede přes dvojitou plnou čáru. Podle posádky houkající sanitka nejela 90 km/h a agresivní řidič se jí stále drží v závěsu.

„Náš kolega už během jízdy zavolal policii na linku 158 a popsal situaci,“ potvrdila nám mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová. Policie si chtěla na nahlášeném úseku na agresora počkat. Ten už ale k místu nedojel a zřejmě někde odbočil. Přesto ze záběrů lze identikovat majitele vozu a tím celou věc šetřit.

„Video natočil náš kolega na silnici mezi Sušicí a Klatovy, kam sanitka s pacientem jela. Přesněji u obcí Bystré a Kocourov,“ dodala mluvčí pro online redakci FTV Prima.

Podle námi osloveného odborníka a předsedy expertní rady VIZE 0 Romana Budského bude dokazování sporné. „Rychlost jízdy není v tu chvíli doměřitelná a bude to tvrzení proti tvrzení. Další moment, který tady není vidět a je velmi důležitý, je ten, zda na začátku úseku s dvojitou plnou čárou je značka zákazu předjídění. Pokud je tam, pak může mít řidič škodovky problém, pak se dopustil dopravního přestupku a přijde i o body. Pokud tam ale není, předjet pomalu jedoucí vůz mohl, v rámci prostoru daného pruhu. Ano, částí pneumatik se dotkl dvojité čáry, to už bude záležet na posouzení policistů,“ dodal Budský.

reklama

reklama