Video zachytilo děsivou sílu přírodního živlu v Indonésii. Obětí je už přes 1 200

Počet obětí pátečního zemětřesení a následné vlny tsunami na indonéském ostrově Sulawesi už překročil 1 200. Oznámily to místní úřady. Panují obavy, že pod troskami budov jsou stále uvěznění živí lidé. V postižených oblastech se navíc obyvatelé potýkají s nedostatkem jídla, pitné vody i pohonných hmot. V důsledku toho dochází k rabování a střetům s policisty.
Tohle zbylo z budov po zemětřesení a vlně tsunami
Tohle zbylo z budov po zemětřesení a vlně tsunami
AP

reklama

Na sociálních sítích se objevilo také děsivé video, které dokazuje, jak mocné síly na ostrově Sulawesi řádily. Autor z plechové střechy domu zaznamenal, jak doslova zkapalněl kus země. Na videu se pomalu pohybují stromy, budovy i mohutné elektrické stožáry.

Podle nejnovějších statistik zemřelo při katastrofě už přes 1 200 lidí. Počet obětí ale zřejmě není konečný, tisíce dalších lidí se pohřešují. Pod troskami kostela v hlavním městě Palu našli záchranáři také 34 mrtvých dětí, které tsunami zastihla během křesťanského setkání. O osudu dalších 52 zatím není nic známo. Stejně tak se nic neví o zhruba padesátce lidí, kteří jsou zřejmě uvězněni pod sutinami zříceného hotelu, informuje BBC.

V troskách jsou ale stále i živí lidé. Záchranáři ale musí postupovat velice opatrně, aby uvěznění měli šanci na přežití. Například osmatřicetiletý muž přežil pod sutinami tři dny, než ho záchranáři v neděli večer vyprostili.

Zemětřesení a tsunami v Indonésii

Stovky mrtvých a vězni na útěku. Indonéská katastrofa nabírá obřích rozměrů

Na Sulawesi už sice dorazila humanitární pomoc, podle reportéra stanice BBC ale lidé stále postrádají základní potraviny a pitnou vodu. V Palu proto dochází k případům rabování. Ozbrojení policisté tak musí hlídat opuštěné obchody i jiný soukromý majetek. Velký problém představují také stovky uprchlých vězňů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!