VIDEO: Žadatel o azyl se pokusil upálit v bance plné lidí. Teď stojí před soudem

Na veřejnost se dostaly záběry z bezpečnostních kamer banky v australském městě Melbourne, kterou minulý rok zapálil nespokojený žadatel o azyl z Barmy. Při incidentu utrpělo zranění 33 lidí. Případ začal projednávat soud a pachatel čelí celkem 108 obviněním.
Žadatel o azyl zapálil banku v Melbourne
Žadatel o azyl zapálil banku v Melbourne
AP

reklama

Video z bezpečnostních kamer, které se tento týden přehrávalo u soudu, ukazuje, jak žadatel o azyl Nur Islam vchází do pobočky jedné z bank v australském Melbourne. Okamžitě po příchodu začal z kanystru na zem vylévat benzin. Budova přitom byla plná lidí, včetně například ženy s kočárkem. Ti se snažili uprchnout ven. Ne všichni to ale stihli před tím, než pachatel přiložil zapalovač k rozlité hořlavé látce a proměnil pobočku banky v ohnivé peklo.

Během incidentu, který se odehrál v listopadu 2016, naštěstí nikdo nezemřel. Třiatřicet lidí se však zranilo, z toho šest vážně. Sám pachatel utrpěl popáleniny na 60% těla. Jako důvod svého činu pak uvedl, že byl frustrovaný, protože prý trvalo příliš dlouho, než mu banka poslala sociální dávky, a proto se tam chtěl upálit.

Příslušník etnické skupiny Rohingů nyní u soudu čelí 108 obviněním včetně žhářství a ničení cizího majetku. Před dalším soudním líčením ještě podstoupí vyšetření, které by mělo ukázat, zda netrpí nějakou duševní poruchou. 

reklama

reklama