VIDEO: Zákaz vstupu do lesa kvůli krádežím!

V městských lesích ve Valašském Meziříčí začal platit zákaz vstupu. Každoroční omezení se týká pouze porostů mladších patnácti let a má za úkol zabránit krádežím vánočních stromků.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zákaz vstupu do lesa

reklama

Zákazové cedule budou viset při vstupu do městských lesů až do 24. prosince. Zákaz se týká přibližně 60 hektarů porostu. Valašskomeziříčská radnice se pro tento radikální krok rozhodla už před 18 lety. Do městských lesů si prý tenkrát někteří lidé chodili jako do obchodu. Jen s tím rozdílem, že neplatili. Od té doby se situace podstatně zlepšila.

Dodržování zákazu vstupu kontrolují městští strážníci. Pokud na někoho v lese narazí, mohou mu udělit až patnáctitisícovou pokutu. Většinou ale vše řeší domluvou. Zloděje by měla odradit i další tradiční zbraň. Lesáci natírají část stromků záhadnou tekutinou. Jedná se o směs přípravku proti okusu a ovčího tuku.

reklama

reklama