VIDEO: Zapálili koš - chtěli se prý ohřát

Tři mladíci v Brně nejspíš chtěli vyzkoušet, za jak dlouho shoří odpadkový koš. Dopadla je policie.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zapálili koš - chtěli se prý ohřát ZDROJ: MP BRNO

reklama

Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra. Přetočením záznamu zjistil, že plameny má na svědomí skupinka tří mladíků, která se odtud právě vzdalovala.

Nejbližší hlídka městské policie požár uhasila, a přestože se mladíci ve věku 16, 18 a 19 let mezitím rozdělili, díky přesnému popisu je dostihla dřív, než stihli odjet nočními spoji. Na dotaz, jestli se vzájemně znají, dva přispěchali před strážníky s vysvětlením „jsme v Brně, tady známe každého“ a dodali, že třetího mladíka potkali na sobotním večírku.

Toho strážníci dopadli v trolejbusové smyčce v Benešově ulici. Osmnáctiletý mladík měl u sebe zapalovač a k činu se hlídce přiznal. Do odpadkového koše prý vhodil zapálený kapesník proto, aby se trojice v chladné noci ohřála. Plameny ale červený plastový obal koše během krátké chvíle změnily k nepoznání.

Strážníci vyrozuměli majitele, a protože škoda pravděpodobně nepřesáhne pět tisíc korun, podezření z majetkového přestupku postoupili správnímu orgánu. 

reklama

reklama