VIDEO: Zásah policejních těžkooděnců proti anglickým fanouškům

Policie zveřejnila záběry z pátečního zásahu proti agresivním anglickým fanouškům. Ti neuposlechli opakovaných výzev policistů a házeli po nich lahve. Kvůli násilnostem spojeným s kvalifikačním fotbalovým zápasem bylo celkem zadrženo 31 lidí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policejní zákrok proti anglickým fanouškům (zdroj: Policie ČR)

reklama

Policisté řešili v centru Prahy dva závažnější konflikty ještě před začátkem zápasu. První z nich se odehrál ve Veleslavínově ulici. „Do restaurace vběhlo několik maskovaných mužů, kteří zaútočili na hosty. Útok proběhl i za použití pyrotechniky a došlo při něm k poškození zařízení restaurace. Pak se dali výtržníci na útěk, nicméně je policisté vzápětí dopadli a 17 z nich zadrželi,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že všichni zadržení skončili na policejní stanici pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci.

Druhý incident, jehož část je zachycena v úvodním videu, se stal v Týnské ulici. Před jednou z restaurací tropila výtržnosti skupina anglických fanoušků. Ani přes opakované výzvy policistů nedošlo k jejich zklidnění. Naopak, po policistech začali házet lahve. Těžkooděnci proto zakročili a 14 výtržníků zadrželi.

Policejní manévry probíhaly i po skončení zápasu:

 

Kvalifikační duel na fotbalové mistrovství Evropy mezi Českem a Anglií vyhodnotili policisté už předem jako rizikový. Samotný zápas, který česká reprezentace překvapivě vyhrála 2:1, se obešel bez výtržností.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!