VIDEO: Zatímco ve Španělsku bouře zabíjela, ve Washingtonu vyplavila i přízemí Bílého domu

Česko usychá a v jiných zemích jsou přívalové deště a prudké bouře. Na severu Španělska voda dokonce zabíjela. Záběry z postižených míst dnes zveřejnila agentura AP.
Přívalový déšt uvěznil řidiče i v USA ZDROJ: AP

reklama

Intenzivní srážky způsobily bleskové povodně a výpadky elektřiny v některých vesnicích v severním Španělsku. Na záběrech agentury AP je vidět, jak proud řeky strhnul i hlavní silnici v obci Pueyo. Včera večer pak ve vesnici Moriones, asi čtyřicet minut od tohoto místa, našli hasiči tělo řidiče, jehož auto strhla blesková povodeň. Španělská národní meteorologická agentura AEMET varuje i dnes před prudkými lijáky v oblasti.

 

Ve Španělsku zabíjela velká voda     ZDROJ: AP
Ve Španělsku zabíjela velká voda ZDROJ: AP

Přívalový déšt uvěznil řidiče i v USA

Bouřka zaplavila silnice, uvěznila řidiče a vyplavila sklepy včetně přízemí Bílého domu během ranní dopravní špičky v regionu hlavního města Washingtonu DC. Vydatné srážky zaplavily oblast během dvou hodin. Záchranáři řešili desítky nouzových volání o pomoc! Úřady doporučily lidem, aby se vyhnuli řízení, pokud je to možné. Sousední oblast Arlingtonu také hlásila problémy. Jak ukazují záběry agentury AP, voda pronikla i do kanceláří tiskového odboru v suterénu poblíž Bílého domu West Wing.

reklama

reklama