VIDEO: Zdravotníci v Ústeckém kraji odebrali 35 lidem vzorky na koronavirus. Tři byly pozitivní

Zdravotníci spolu s lékaři z nemocnic Krajské zdravotní vyjeli v Ústeckém kraji během víkendu k 35 osobám, které otestovali na koronavirus. Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem získalo výsledky z Národní referenční laboratoře během neděle. Tři z testovaných osob byly pozitivní.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zdravotníci v Ústeckém kraji odebrali 35 lidem vzorky na koronavirus. Tři byly pozitivní

reklama

„Jde o osoby, které se zúčastnily lyžařského pobytu na Benátsku, z děčínské skupiny kolem muže, který byl potvrzen mezi prvními a byl převezen v neděli 1. března z Ústí nad Labem do Nemocnice Na Bulovce. Ve třetím případě jde o 72letého rodinného příslušníka, který se nakazil již v České republice od osob z tohoto zájezdu," uvedl primář infekčního oddělení Pavel Dlouhý. 

V Ústeckém kraji je tedy aktuálně už 11 případů nákazy, některé z těchto osob zůstanou hospitalizovány i nadále na infekčním oddělení.  

„Tři nové případy byly zachyceny díky provedení odběru v domácnosti, což jen potvrzuje, že tyto výjezdy skutečně mají smysl,“ podotkl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Aleš Chodacki. 

Pacienty s negativním výsledkem testu propouští nemocnice v případě dobrého zdravotního stavu domů. Pokud byli vyšetřováni ambulantně, zůstávají v domácí izolaci.  

„Naše oddělení je připraveno případy s těžkým průběhem přijímat a izolovat je," doplnil primář Pavel Dlouhý. 

 

Kristián Šujan

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!