VIDEO: Zloděj se pokusil okrást skupinu maminek s dětmi. Krádež mu ale zmařila ozbrojená policistka mimo službu

Skupina maminek se svými dětmi zřejmě vypadala jako snadný cíl pro ozbrojeného lupiče ze São Paula v Brazílii. Že se sakra přepočítal, mu došlo hned vzápětí, když se z jedné maminky vyklubala policistka mimo službu. Ta na zloděje několikrát vystřelila a odzbrojila ho. Muž na následky zranění v nemocnici zemřel. O statečné mamince mluví téměř celý svět.
Zloděj se pokusil okrást skupinu maminek s dětmi.
Zloděj se pokusil okrást skupinu maminek s dětmi.
Facebook/Fact New

reklama

Neděle 13. května patřila maminkám po celém světě. Ne jinak tomu bylo i v brazilském São Paulu, kde místní škola připravila pro maminky speciální program. Skupinku maminek čekající před školou se svými ratolestmi, si ale vyhlídnul ozbrojený zloděj.

Ten se je pokusil se zbraní v ruce okrást, ale netušil, že jedna z maminek je policistka mimo službu. Z hloučku maminek, které začaly spolu s dětmi vyděšeně utíkat a schovávat se před ozbrojeným mužem, najednou vyběhla žena v růžovém tričku, vytáhla zbraň a třikrát vystřelila na lupiče. Ten se v tu chvílí skácel k zemi. Žena zraněného útočníka odzbrojila a měla ho pod kontrolou, dokud nepřijela policie a záchranná služba.

Nebojácná maminka se jmenuje Katia da Silva Sastreová a i ona, stejně jako jiné maminky, doprovázela svou sedmiletou dceru na školní akci věnovanou ke Dni matek.

Po dramatické situaci byl postřelený útočník odvezen do místní nemocnice, kde ale na následky zranění zemřel.

Za pohotovou reakci pochválil odvážnou maminku i guvernér São Paula Marcio Franca. „Její odvaha a přesnost zachránila hned několik maminek a dětí,“ napsal guvernér na svém Twitteru.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!