VIDEO: Zloděje zachytily kamery

Alkoholem znavený jednatřicetiletý muž usnul v chladné pondělní noci na lavičce v Denisových sadech v Brně. Jeho štěstím v neštěstí bylo, že si vybral místo, které neustále sledují pracovníci dohledového centra městské policie. Stal se totiž obětí zloděje!
Zloděje zachytily kamery ZDROJ: MP BRNO

reklama

Na kamerách bylo vidět mladíka, který si ospalce vyhlédl, přiběhl k němu a poté, co z jeho bezprostřední blízkosti sebral tašku, s ní odběhl opodál do parku. Ani tam se ale neschoval a zanedlouho ho našli strážníci, kteří měli od kolegů díky kamerám průběžné informace o mladíkově poloze.

Věci z tašky ležely vyskládané na cihlové zídce a pětadvacetiletý muž se přiznal, že o zavazadlo připravil spícího muže. Také dodal, že z menší tašky, kterou údajně také muži odcizil, vyhodil nedaleko několik dokumentů. Zatímco jedna hlídka pořádkové jednotky čekala s mužem podezřelým z krádeže a jeho kamarádem na místě na příjezd státních  policistů, druhá se vydala hledat listiny, které našla v nedalekém odpadkovém koši.

Další dvojice strážníků zrovna v tu chvíli oznamovala probuzenému muži, že se stal nejspíš obětí krádeže. Poté, co se strážníci přesvědčili, že je v pořádku, od něj získali popis chybějící tašky i s osobními věcmi. Republikoví policisté si převzali nejen pětadvacetiletého muže, ale také jeho šestnáctiletého známého, který se navíc ukázal jako celostátně hledaný. 

reklama

reklama