VIDEO: Zodpovědné Česko. Ulice zejí prázdnotou a lidé nosí roušky

Češi, jak se zdá, pojali nařízení vlády zodpovědně a až na pár výjimek všichni nosí roušky nebo alternativní ochrany obličeje. Většina ulic a náměstí zeje prázdnotou a lidé se spíš zdržují doma. Někteří ale ven musí – na nákup nebo do zaměstnání. I ti si ale chválí své spoluobčany, které potkávají. Lidé si od sebe drží bezpečný odstup a chrání si nos a ústa.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prázdné náměstí v Příbrami

reklama

Ulice i náměstí v Příbrami zůstala i o víkendu osiřelá. Lidé dodržují nařízení vlády a vycházejí jen v nejnutnějších případech a nosí roušky. To stejné platí i v nedaleké Dobříši. Ulice i náměstí jsou vylidněné. I tady lidé dodržují nařízení a kryjí si ústa a nos. „V supermarketu měli všichni pocitově roušky, jen jeden člověk ji neměl, ale toho jsem potkal na ulici,“ řekl pan Lukáš z Dobříše.

Prázdné náměstí v Dobříši
Prázdné náměstí v Dobříši

Také ve větších městech, kde je v ulicích stále podstatně více lidí, se dodržují nařízení. Na jinak rušném smíchovském Andělu je znatelně méně lidí. Tramvajové zastávky se sice plní cestujícími, všichni však mají ochranu přes obličej a dodržují mezi sebou rozestupy.

Tramvajová zastávka Anděl v Praze
Tramvajová zastávka Anděl v Praze

To stejné platí v Brně. I tam je v ulicích znatelně méně lidí. „Kdo může, zůstává doma. Ti, co musí ven, jsou ale zodpovědní a člověka bez roušky potkáte zřídka. V obchodech ale nařízení dodržují všichni bez výjimek,“ řekla paní Zedníčková z Brna.

I Židlochovice, které leží asi 20 km jižně od Brna, zejí prázdnotou. Náměstí, které obyčejně bývá plné lidí, je prázdné. „Normálně se tu nedá ani zaparkovat, teď je tu plno volných míst. Auta, která tu teď stojí, patří vesměs lidem, kteří tu v okolí náměstí bydlí. Kohokoliv ale potkám, má roušku nebo jinou ochranu obličeje. Lidé to tu opravdu dodržují,“ dodala místní.

 Prázdné náměstí v Židlochovicích
Prázdné náměstí v Židlochovicích

Vylidněné je i ostravské náměstí, na kterém se současně nepotká ani deset lidí. I ti striktně dodržují veškerá nařízení vlády a ústa a nos si chrání.

Prázdné náměstí v Ostravě
Prázdné náměstí v Ostravě

„Ve Zlíně nepotkáte skoro nikoho, je tu úplně prázdno. Ven chodí vesměs jen lidé, co musí do práce nebo na nákup. Rouškami se tu chrání všichni, jen my je při práci musíme odložit. Nosíme ochranné brýle, které se nám s rouškou zamlžují,“ přiznal svářeč ze Zlína. „Kolem nás ale nikdo není, takže si troufám říct, že je to v pohodě,“ dodal.

Jinak tomu není ani ve Znojmě
Jinak tomu není ani ve Znojmě

I obyvatelka Vochova u Plzně si chválí zodpovědnost místních lidí. „Ulice jsou tady úplně prázdné a všichni tráví čas doma. To se ale nedá říct o Plzni. Včera jsem byla v centru a tam liduprázdno rozhodně nebylo, musím ale uznat, že jsem neviděla člověka bez roušky nebo jiné ochrany obličeje.‘‘

Hrad Karlštejn na své facebookové stránce zveřejnil smutný průzkum. Jen v neděli se na hrad přišlo přesvědčit 117 lidí, že je brána zavřená. Z toho více než polovina neměla roušku ani jinou ochranu obličeje. Všichni však holou rukou sahali na stejné madlo.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!