Vietnam postihly nečekané záplavy. Místní úřady hlásí 37 mrtvých

Bleskové záplavy, které zasáhly severní část Vietnamu, mají už na svém kontě 37 mrtvých. Nejméně 40 lidí se pohřešuje a více jak 16 tisíc domů spláchla voda.
Vietnam postihly ničivé povodně
Vietnam postihly ničivé povodně
AP

reklama

Záplavy jsou důsledkem tropické bouře, která se prohnala nad severní částí Vietnamu. V provincii Yen Bai se dokonce zhroutil most, který zabil několik lidí. Silné deště začaly už v pondělí a odborníci varovali před silnou bouří, která může mít fatální následky.

Zaplaveno bylo více jak 16 tisíc domů, nejméně 40 lidí se pohřešuje, ale místní úřady se obávají, že se počet bude stále zvyšovat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ničivé povodně ve Vietnamu

Mezi oběťmi povodní jsou i někteří novináři, kteří dokumentovali průběh záplav. Vietnamská zpravodajská agentura ztratila několik svých zaměstnanců právě v moment, kdy se v Yen Bai zřítil most.

ilustrační foto- povodně ve Vietnamu
Autor: Youtube/World News ilustrační foto- povodně ve Vietnamu

Na záchranné akce byly nasezeny stovky vojáků. Úřady pro agenturu AFP uvedly, že „mobilizují všechny síly, aby bylo zachráněno co nejvíce pohřešovaných“.

Oblasti jihovýchodní Asie zažívají nepřízeň počasí velmi často. Kvůli povodním ročně ve Vietnamu zemřou stovky lidí.

 

reklama

reklama