Vietnamská komunita věnovala stotisícový dar na péči o pacienty s koronavirem

Stotisícový dar dnes předali zástupci vietnamské komunity Krajské nemocnici v Liberci. Peníze jsou určené na péči o nemocné s koronavirem.
Stotisícový dar liberecké nemocnici
Stotisícový dar liberecké nemocnici

reklama

„My jsme za každý takový dar velmi vděční, pomáhá nám to především při pořizování potřebného vybavení. Za tento dar pořídíme přístroj na podporu dýchání,‘‘ uvedl Václav Říčář, mluvčí Krajské nemocnice Liberec.

Vietnamská komunita pomáhá

Je tady náš druhý domov! Vietnamská komunita v Kralupech darovala roušky a jednorázové rukavice lékařům

Sbírku mezi sebou uspořádali Vietnamci dlouhodobě žijící v Libereckém kraji, zapojily se jich více než tři stovky. Mezi nimi Lien Hoang, která v Česku žije už 22 let. „Chceme tím dát najevo, že tu žijeme spolu. Dostali jsme šanci tu žít a pracovat a jsme za to vděční. Proto jsme se rozhodli peníze vybrat a darovat na dobrou věc. Společně to dáme,‘‘ říká majitelka bistra v Jablonci nad Nisou, která se osobně předání daru nemocnici zúčastnila. Přestože i její provozovna teď funguje jen v omezeném režimu a jídla prodává pouze přes okénko, snaží se pomáhat, jak může. V jejím bistru mají všichni členové integrovaného záchranného systému polévku zdarma.  

reklama

reklama