Víkendové výročí republiky doprovodí zvýšená bezpečnostní opatření i dopravní omezení

Akce připomínající stoleté výročí vzniku Československa o víkendu omezí na několika místech Prahy automobilovou dopravu i MHD. Občané a návštěvníci Prahy se musí připravit také na zvýšená bezpečnostní opatření. V neděli budou kvůli vojenské přehlídce na hodinu a půl omezeny lety na Letišti Václava Havla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

V souvislosti s programem oslav a připravovanými akcemi chystá pražská policie zvýšená bezpečnostní opatření. Větší počet policistů a strážníků se bude pohybovat třeba na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí, Náměstí Republiky, Vítězném náměstí, v prostředcích MHD a na dalších místech s předpokladem vysoké koncentrace lidí.

Větší koncentrace policistů

Vzhledem k množství zajišťovaných akcí pražské policisty posílí kolegové z dalších krajských ředitelství policie a celorepublikových útvarů a služeb. V terénu budou i kriminalisté, kteří se specializují na potírání běžné pouliční kriminality. Přes všechna tato opatření doporučuje Policie ČR na svém webu občanům, aby svému majetku věnovali zvýšenou pozornost a svým chováním a jednáním se zbytečně nevystavovali bezpečnostním rizikům.

Doteky státnosti

Výstava Doteky státnosti ukazuje zásadní předměty historie

Bezplatná informační linka

Lidé v Praze musí také počítat s výraznými dopravními omezeními. Bližší informace o uzavírkách, objízdných trasách tramvají či autobusů občané obdrží na bezplatné infolince 800 100 991, kterou nově zřídil pražský magistrát. Infolinka bude v provozu od pátku 26. října od osmi hodin ráno do neděle 28. října do osmi hodin večer. Magistrát lidem doporučuje upřednostňovat cestování metrem, které bude dopravní podnik podle potřeby posilovat.

Dopravní omezení a výluky MHD

Nejvýraznější omezení způsobí nedělní vojenská přehlídka na Evropské třídě, které bude v sobotu večer předcházet generální zkouška. Dotknou se Vítězného náměstí a přilehlých ulic. Videomapping na historické budově Národního muzea omezí dopravu na magistrále a v ulicích Wilsonově, Mezibranské a Legerově i na Václavském náměstí. Videomapping na budovu Národního divadla zase v neděli uzavře most Legií. Slavnostní ohňostroj, který bude odpálen v neděli v 19:18 z pontonů na Vltavě mezi Čechovým a Štefánikovým mostem, zastaví automobilovou dopravu na Dvořákově nábřeží mezi mosty, na nábřeží Edvarda Beneše i na obou mostech.

Kompletní přehled dopravních omezení naleznete na webu hlavního města ZDE a změny v MHD na webu dopravního podniku ZDE.

Omezení Letiště Václava Havla

Omezení se dotknou také Letiště Václava Havla. Kvůli vojenské přehlídce na Evropské třídě bude letiště v neděli  odpoledne od půl druhé do tří hodin uzavřeno pro všechny odlety a přistání. Uzavření vzdušného prostoru nad hlavním městem se dotkne přibližně 24 letů. Pozemní odbavení cestujících a ostatní provoz letiště bude fungovat bez omezení. Bezletová zóna se týká i dronů.

Organizátoři přehlídky na svém webu žádají všechny piloty všeobecného letectví, aby omezili v uvedenou dobu svoji činnost ve vzdušném prostoru od vojenského letiště Čáslav po letiště Slaný.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!