Víno, pivo, extáze: Deváťáci slavili konec školy, bujarý večírek ukončili policisté

Nečekané hosty v podobě policistů a kriminalistů měli na víkendové oslavě konce školního roku deváťáci z Blanenska. Mládež se rozhodla pro zábavu s táborákem a pořádnou zásobou alkoholu. Jenže akce skončila dřív, než se pořádně rozjela. Když policisté na místo dorazili, nestačili se divit. Našli několik litrů tvrdého alkoholu, vína a sud jedenáctistupňového piva. A to ještě nebylo všechno! 
Deváťáci slavili dost bouřlivě
Deváťáci slavili dost bouřlivě
PČR Blansko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Pro ty, kterým by alkohol nestačil, měli připraven do zásoby pervitin, tabletky extáze a několik krabiček cigaret,“ upozornila policejní mluvčí Lenka Koryťáková s tím, že někteří účastníci akce se snažili spasit útěkem.

Někteří se snažili utéct
Autor: PČR Blansko Někteří se snažili utéct

Vyšetřování se teď soustředí na to, kdo akci organizoval a kdo omladině alkohol a drogy dodal. „Děti jsme předali rodičům. Případem se bude zabývat také orgán sociálně-právní ochrany dětí,“ dodala policistka.

Předčasné ukončení „párty“ bylo součástí celorepublikové preventivní akce HAD (hazard, alkohol, děti). Na Blanensku se do něj zapojily téměř dvě desítky policistů a strážníci. Během pátečního večera bylo zkontrolováno minimálně 15 klubů a restaurací a 70 osob, z toho 60 osob nezletilých.

Absolventi základní školy pojali oslavu po svém...
Autor: PČR Blansko Absolventi základní školy pojali oslavu po svém...

Zjistili celkem 6 přestupků, z toho 4 v souvislosti s alkoholem a dalších 16 v souvislosti s tabákem.

Reklama
Reklama