Virem HIV nakazil více jak 30 žen. Za mřížemi si odsedí 24 let

Ital, který vědomě nakazil virem HIV více jak 30 žen, si ve vězení odpyká čtyřiadvacetiletý trest. S ženami se zpravidla seznamoval na online seznamkách a sociálních sítí kde používal pseudonym „Hearty Style“. Nejmladší z obětí bylo na začátku vztahu pouhých 14 let. Obviněný byl HIV pozitivní od roku 2006.
HIV - ilustrační foto
HIV - ilustrační foto

reklama

Italský účetní Valentino Talluto (33) si v pátek po dlouhých 11 hodinách v soudní síni vyslechl verdikt ve výši 24 let za mřížemi za úmyslné ublížení na zdraví. Podle soudu se Talluto dopustil těžkého a nevyléčitelného ublížení na zdraví, když po ženách, se kterými se seznamoval skrze online seznamky, žádal nechráněný sex. Když chtěly oběti použít prezervativ, vymlouval se nakažený účetní na různé alergie na materiál, ze kterého je kondom vyroben či oponoval, že byl nedávno na testech HIV, uvedla jedna z obětí agentuře AFP.

A tím jeho zákeřné chování zdaleka neskončilo. To, že je právě on ten, který ženy nakazil nevyléčitelnou nemocí, jim zapíral i poté, co ho vyhledaly, aby mu sdělily jejich diagnózu. Ital nakazil více jak 30 žen, nejmladší z obětí bylo 14 let, když se s obviněným začala stýkat.

Ital nakazil virem HIV více jak 30 žen
Autor: Youtube/Hot News Ital nakazil virem HIV více jak 30 žen

Místo doživotí, které požadoval žalobce, si nakonec obžalovaný vyslechl „jen“ čtyřiadvacetiletý trest. Prokurátorka Elena Neri v soudní síni řekla, že „jeho činy měly sloužit k zasetí smrti“. Ve své řeči Talluto oponoval, že kdyby to tak bylo, nechtěl by s nimi navazovat vážné známosti. „Kdybych chtěl jen nakazit co nejvíce lidí, mohl jsem přistoupit k příležitostnému sexu. Mnoho mých bývalých partnerek zná mé přátelé a rodinu. Kdyby mi šlo jen o šíření viru, nikdy bych dotyčné nepustil do svého života,“ uvedl obžalovaný podle AFP.

Po vyřčení rozsudku začaly oběti Talluta plakat přímo v soudní síni. „Je to takové naše malé velké vítězství. Spravedlnost zvítězila. Je čas jít dál,“ uvedla jedna z žen.

Podle serveru RT měl mít účetní mnohdy i šest vztahů najednou. Celkově spal nejméně s 53 ženami a to až do jeho zatčení v roce 2015. Jelikož některé z obětí nakazily virem své partnery, konečný počet nakažených virem HIV byl 57. Mezi ně patří i tři muži a jedno dítě.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!