Votice dál pečují o koně odebrané Jiřímu Vondruškovi. Obecní kasu to stojí miliony

Další peníze uvolnilo město Votice na péči o koně zabavené Jiřímu Vondruškovi. Za péči o ně zatím obec zaplatila bezmála dva miliony korun. Votice doufají v pomoc ministerstva zemědělství. Tomu prý ale stojí v cestě ministerstvo financí.
4. 10. 2017 ZPRÁVY: VOTICE DÁL BUDOU PEČOVAT O KONĚ
4. 10. 2017 ZPRÁVY: VOTICE DÁL BUDOU PEČOVAT O KONĚ

reklama

Za zhruba sedm měsíců nastrkala obec Votice do péče o stádo koní Jiřího Vondrušky přibližně dva miliony korun. Na svém posledním zasedání zastupitelstvo rozhodovalo, co se stádem dál. „Zastupitelstvo na můj návrh navýšilo náklady na předběžnou péči o 91 koní o jeden milion korun, což doufám, by nám mělo stačit na dobu, než koně převezme stát,“ uvedl pro televizi Prima starosta Votic Jiří Slavík.

Oporu mají Votice v Senátu. „V tuto chvíli město Votice suplovalo povinnost státu postarat se o ta týraná zvířata a myslím si, že město Votice by v tuto chvíli nevíce pomohlo, kdyby co nejrychleji jim kompenzovány náklady, které právě ony mají se správou těch týraných koní," apeluje senátor Jaroslav Větrovský (ANO).

Senátor Větrovský: Stát peníze vyplatit musí

Stát v tuto chvíli reprezentuje ministerstvo zemědělství. Jeho zástupci se zúčastnili zasedání, na kterém zastupitelé rozhodli o navýšení financí na péči o koně. „Ministerstvo zemědělství je s obcí Votice v kontaktu, nyní hledáme intenzivně řešení, jakým způsobem obci pomoci,“ uvedla mluvčí resortu Markéta Ježková.

Podle starosty Slavíka je problém v tom, že ministerstvo zemědělství nemůže najít shodu s ministerstvem financí v tom, jakým způsobem městu ony finanční prostředky dát.

„Jaký signál bychom vysílali ostatním městům, která mají řešit podobný problém? Já si nepřipouštím, že by město Votice nemělo ty prostředky dostat,“ míní Větrovský.

Uvolnit další peníze na péči o koně bylo podle starosty Votic naprosto nezbytné. Stádo sice propadlo státu, ale Jiří Vondruška se proti rozhodnutí odvolal. Není tak jisté, kdy si Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových stádo převezme. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!