Vozíčkář si krádež platební karty podle policie vymyslel. Údajnému zloději ji sám půjčil

Překvapivý zvrat nastal v případu okradeného vozíčkáře, o kterém jsme vás informovali v Krimi zprávách. Tento případ vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Jenže kriminalisté teď zjistili, že mladík si historku o ukradené platební kartě vymyslel. Proč to udělal?
27. 2. 2018 KRIMI: STUDENT SI KRÁDEŽ KARTY PODLE POLICIE VYMYSLEL
27. 2. 2018 KRIMI: STUDENT SI KRÁDEŽ KARTY PODLE POLICIE VYMYSLEL

reklama

Určitě si na příběh mladíka upoutaného na invalidní vozík vzpomenete. Není to tak dávno, co nám před kamerou popisoval, jak ho v centru Prahy okradl neznámý zloděj. „Ukradli mi vlastně všechny doklady, peněženku, ISIC i platební kartu,“ postěžoval si pro Zpravodajství FTV Prima mladík před dvěma týdny.

Rozjelo se velké pátrání. Policie totiž získala záběry z obchodu, kde kartou platil jiný muž. Lidé dokonce začali okradenému vozíčkáři posílat dary. Včera se ale ukázalo, že vše bylo jinak. „Při prošetřování případu policisté zjistili, že se poškozený s mužem na záběrech znal a sám mu kartu před několika týdny půjčil, aby ji používal. Nicméně muž kartu používal k platbám, na kterých nebyli domluveni,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Ruský soud poslal vozíčkáře do vězení za loupežné přepadení (ilustrační foto)

Ruský soud poslal vozíčkáře do vězení za loupežné přepadení. Z postele ho musí zvedat spoluvězeň.

Vozíčkář se tak vydal do banky a chtěl kartu zablokovat. „V bance mu ale řekli, že k tomu aby ji mohl zablokovat, tak potřebuje potvrzení od policie,“ doplnil Daněk. Hendikepovaný mladík tak údajně vymyslel fintu, jak obelstít banku i policii. Vzpomněl si totiž, že mu nedávno někdo ukradl peněženku a na policii tak nahlásil, že mu zmizela kromě peněženky právě i platební karta.

Zřejmě nečekal, že policisté domnělého zloděje tak brzy vypátrají. Pak už netrvalo dlouho a pravda vyšla najevo. Vozíčkář se měl policistům ke lži sám přiznat. Chtěli jsme, aby svou historku vysvětlil i nám. Dosud ale nevyjádřil. Přestože podle policistů vozíčkář lhal, nehrozí mu teď prý žádný postih.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!