Vraceli se z fotbalu, domů už nedojeli. Při tragické nehodě zemřelo 12 fanoušků Barcelony

Nejméně 12 fanoušků ekvádorského fotbalového týmu Barcelona SC zemřelo při havárii autobusu, kterým se vraceli ze zápasu. Dalších 30 lidí bylo zraněno. Příčiny nehody se vyšetřují. Informace přinesl server stanice BBC.
Tragická nehoda v Ekvádoru
Tragická nehoda v Ekvádoru
@complicefm

reklama

K tragédii došlo v neděli odpoledne. Fanoušci se zrovna vraceli z venkovního utkání z města Cuenca, kde Barcelona uhrála remízu s místním Deportivem, zpět do největšího ekvádorského města Guayaquil. Domů už ale nedojeli, jejich autobus se ze zatím neznámých příčin převrátil.

Vyšetřovatelé zatím vědí jen to, že autobus měl všechny potřebné dokumenty včetně technické kontroly, která proběhla letos v únoru. Svědci pro místní televizi uvedli, že těsně před nehodou se řidič snažil předjet jiné vozidlo.

Na tragickou událost okamžitě zareagoval i klub Barcelona SC, který se řadí mezi nejpopulárnější týmy v zemi s širokou fanouškovskou základnou. Předseda José Cevallos vyjádřil na Twitteru nad ztrátou „obrovskou lítost“ a navrhl, aby se poslední rozloučení s fanoušky konalo přímo na stadionu.

Přibližně 16milionový Ekvádor je pověstný špatnou dopravní situací. Podle agentury Justicia Vial, která se zabývá právě silniční bezpečností, zemře každý den na ekvádorských silnicích v průměru sedm lidí. Oficiální statistiky pak odhalují, že 96 % všech nehod zapříčiní selhání lidského faktoru.

reklama

reklama