Vraha chlapce z frankfurtského nádraží zkoumá psychiatr. Podle známých prý trpěl paranoiou

V Německu stále probíhá vyšetřování nepochopitelné vraždy osmiletého chlapce na nádraží ve Frankfurtu. Motiv činu vyšetřovatelé zatím nezveřejnili. Německá média přinesla informace, že Eritrejec Habte A., který je hlavním podezřelým, měl podle svých známých trpět paranoiou. V souvislosti s tímto případem prošetřuje policie incident na nádraží v Hamburku, kde hlasatel údajně vyzval cestující, aby vzali do náručí své děti a zabránili tak dalšímu „muslimskému útoku“.
Pietní místo na frankfurtském nádraží
Pietní místo na frankfurtském nádraží
@FlorianReinold / Twitter

reklama

Redaktor deníku Spiegel se setkal s přítelem Habteho A., kterého policie viní z vraždy osmiletého chlapce na nádraží ve Frankfurtu. Schůzka proběhla ve švýcarském Wädenswilu, v místě bydliště zadrženého útočníka. Muž redaktorovi řekl, že podezřelého zná dlouhou dobu a popsal ho jako tichého muže, který se vyhýbal velkým shromážděním lidí.

Tragédii na nádraží připomínají stovky květin, zapálených svíček a plyšových hraček

Eritrejec, který vraždil na frankfurtském nádraží, dnes stane před soudcem

Podivné chování, paranoia, halucinace

V posledních měsících si však u nyní zadrženého Eritrejce všiml podivného chování. „Cítil se pronásledován a věřil, že ho chce někdo odvézt.“ Nedávno, když ho prý vzal do posilovny, Habte A. okamžitě ukázal na ostatní návštěvníky s tím, že o něm budou mluvit. Navzdory tomu, že mu měl přítel vysvětlovat, že o něm nikdo nemluví, protože ho ani neznají, nepomohlo to. Bylo prý zjevné, že ač navenek působil relativně klidně, uvnitř byl evidentně rozrušený.

Muž pak na Eritrejce naléhal, aby šel k lékaři, což v určité chvíli prý udělal a byl na jedné z klinik léčen. Minulý týden poté, co vyhrožoval své sousedce, ženě a dětem a zamknul je doma, mu prý Habte volal a řekl, že jeho žena zavolala policii. Aby nebyl zatčen, rozhodl se odejít pryč.

Útočník ve Stuttgartu mečem zabil muže

VIDEO: Další děsivá vražda v Německu. Migrant ze Sýrie na ulici mečem rozsekal jiného muže

Co přesně vedlo Habteho A. k tomu, že v pondělí ve Frankfurtu shodil pod vlak matku s dítětem, nyní zkoumají policisté. Úřady se k průběhu vyšetřování zatím příliš nevyjadřují. Podle informací deníku Bild opravdu zkoumá podezřelého Eritrejce odborník z oboru psychiatrie. Na základě výsledků vyšetření se pak bude odvíjet další postup.

Na nádraží ve Frankfurtu tragédii připomíná pietní místo. Lidé tam zapalují svíčky a nosí květiny i hračky. Na rodinu zavražděného chlapce vypsalo město veřejnou sbírku. Do čtvrtka se podle Bildu vybralo přes 27 tisíc eur (téměř 700 tisíc korun).

Vezměte své děti do náručí, abyste předešli muslimskému útoku

Hrůzný čin, který otřásl nejen Německem, má i další důsledky. Policie vyšetřuje případ, který se odehrál na nádraží v Hamburgu. Tam mělo podle svědků zaznít z amplionu znepokojivé hlášení. „Toto je oznámení pro všechny německé cestující,“ ozvalo se nejprve z amplionů. Pak měl hlasatel vyzvat cestující, aby zůstali za bezpečnostní čárou a „vzali své děti do náručí“, aby zabránili „dalšímu muslimskému útoku“, informoval německý server Focus.

Přítomné cestující tato událost šokovala. Německý železniční dopravce Deutsche Bahn se od hlášení distancoval s tím, že oznámení přišlo od soukromé osoby. „Deutsche Bahn se vyznačuje sociální rozmanitostí, tolerancí a vzájemným respektem. Rasismus a xenofobie odporuje našim podnikovým hodnotám,“ uvedla mluvčí dopravce.

reklama

reklama