Vražda Kuciaka: Likvidaci novináře a jeho snoubenky si měla objednat tlumočnice

Slovenská policie měla podle Denníku N obvinit čtyřiačtyřicetiletou tlumočnici za to, že si měla objednat vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Právní zástupce rodiny zavražděného ale připouští, že nemusí nutně stát na vrcholku celého gangu.
Novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku někdo popravil
Novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku někdo popravil
EP

Čtyřiačtyřicetiletou Alenu Z. policie zadržela v pátek, tedy o den později než další tři obviněné z vraždy mladého novináře a jeho snoubenky. Podle Denniku N byla obviněna z toho, že si likvidaci mladých lidí objednala.

Soudce, který se specializuje na nejzávažnější případy, v neděli navíc vyhověl žádosti prokurátora a na všechny obviněné v tomto případu uvalil vazbu. Tři z nich podali stížnost, kterou bude řešit nejvyšší soud. V případě prokázání viny jim hrozí doživotí.

Právní zástupce rodiny zavražděného novináře nicméně pro televizi Markízu uvedl, že právě Alena Z. nemusí nutně stát na vrcholku celého gangu. Vidí jí spíše v roli zprostředkovatele a upozornil, že skutečný vrah nemusel vůbec vědět, kdo si ho skutečně na likvidaci obou mladých lidí najímá.

Podle slovenských médií žena tlumočila z italštiny kontroverznímu podnikateli Marianu Kočnerovi, který je v současné době ve vazbě kvůli jinému případu. Navíc podle sousedů byl vztah mezi podnikatele a ženou nebyl pouze pracovní, jelikož měl jít její dceři za kmotra.

Ján Kuciak

Zvrat v případu Kuciak: Policie zatkla pravděpodobné vrahy novináře a jeho snoubenky

Kočner mladému nivináři vyhrožoval

Právě o Kočnerovi psal Kuciak svůj poslední text. Navíc mu měl podnikatel i vyhrožovat. Při telefonickém rozhovoru, který údajně proběhl v loňském roce, mu měl pak sdělit, že se o něj a jeho rodinu bude zajímat a zveřejní jejich případné přešlapy.

Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky otřásla na konci letošního února celým Slovenskem. Vyvolala jedny z největších protivládních demonstrací od pádu komunismu, které vedly k odstoupení ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchodu policejního prezidenta Tibora Gašpara.

reklama