Vražda mafiánského bosse Běly zůstává nepotrestána

Vražda šéfa tuzemského podsvětí Antonína Běly, z roku 1996 nebude potrestána. Krajský soud v Praze dnes nepravomocně zprostil obžaloby Pavla Šrytra a Jána Kacu. Rozsudek se očekával, soud sdělil, že byly u případu důvodné pochybnosti a pak se rozhoduje ve prospěch obžalovaných.
Antonín Běla
Antonín Běla
archív: FTV Prima

reklama

Navíc zproštění kvůli pochybnostem podali nejen advokáti, ale i sama státní zástupkyně. Bělův bodyguard Šrytra strávil ve vazbě 15 měsíců, Ján Kaca pak 8 měsíců.

Pavel Šrytr/ obžalovaný z vraždy Běly
Autor: archív: FTV Prima Pavel Šrytr/ obžalovaný z vraždy Běly

Původně se záhadná vražda bývalého šéfa podsvětí, jevila jako loupežná. V dubnu 1996 byl doslova rozstřílen samopalem skupinou zakuklenců před svou vilou v Úvalech u Prahy. Vražda zůstává doteď zahalena tajemstvím. Zvláštní bylo to, že obvinění na bývalé bodyguardy a policisty Ůtvaru rychlého nasazení přišlo pouhý měsíc před promlčením vraždy. Obžalováni byli podle nových svědectví a drobných detailů.

Jedna ze svědkyň tvrdila, že Běla byl zastřelen obžalovanými. Teď ale vypověděla, že si není jistá. Proti nim, ale stále hovoří několik věcí. Boss byl zastřelen chorvatským samopalem Agram, kterým Šrytr disponoval. Dále například, že skupinu útočníků, kterou mělo tvořit 5 lidí, nenapadli Bělovi psi. Ty Šrytra totiž sám trénoval. Následně spoutali služebné, malé bossovi dcery se však ani nedotkli. Vrazi se v domě výborně orientovali a měli i vlastní klíče. Z domu si pak odnesli zlato za 12 miliónů.

Brzy se však začalo spekulovat, že nešlo o peníze, ale o moc. Romského krále prý nechal odstranit kmotr František Mrázek. Šrytr, po smrti Běly, pracoval jako bodyguard právě pro kmotra Mrázka. Letos v dubnu od vraždy uběhlo 21 let.

Františk Mrázek/ kmotr
Autor: archív: František Mrázek/ facebook Františk Mrázek/ kmotr

Nevysvětlen zůstal i útok, který se na mafiánskou vilu uskutečnil ještě před Bělovou smrtí. Byly na ni vystřeleny dvě protitankové střely RPG 75, podle všeho mělo jít o pomstu ruské mafie za to, že romský král pracoval s Arménci. 

Marie Bělová/ vdova
Autor: archív: FTV Prima Marie Bělová/ vdova

reklama

reklama