Vražda na benzínce: Policisté zveřejnili další video pachatelů, lupiči na něm utíkají z místa činu

Středočeští policisté zveřejnili další záběry pachatelů, kteří zavraždili prodavačku na benzínové pumpě v Nelahozevsi. Tentokrát dvojici zachycují těsně před a po činu. Kriminalisté zároveň prošetřují i zhruba stovku nových poznatků.
Policie zveřejnila další záběry z vraždy na benzínce
Policie zveřejnila další záběry z vraždy na benzínce
Policie ČR

reklama

Vražda osmapadesátileté prodavačky Jany otřásla doslova celou republikou. Podle záběrů z bezpečnostních kamer ji jeden z dvojice lupičů nemilosrdně zastřelil. Nyní policisté zveřejnili další záběry. Ty zachycují dvojici těsně před a po vraždě ženy.

I tentokrát je jejich počínání jen těžko pochopitelné. Lupič s červeným batohem, kterým by podle kriminalistů mohla být žena a na záběrech z prostor pumpy nápadně kulhá, se při útěku několikrát otáčí na svého komplice. Vyšetřovatelé navíc prošetřují i stovku podnětů přímo od lidí.

„Kriminalisté veřejnosti děkují za spolupráci, přesto se na ni opakovaně obrací se žádostí o pomoc, aby se jim ozvali případní další svědci či řidiči, kteří se v inkriminovanou dobu v pondělí 3. 12. 2018 v době mezi 02:00 a 03:00 hodinou pohybovali ve zmíněné lokalitě a případně si povšimli podezřelých okolností, například výskytu neznámého vozidla, pohybu cizích osob," uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Expert: Jde o psychopatické osobnosti

Znovu také připomněl, že vyšetřovatelům mohou pomoci i záběry z kamer aut, která projížděla v daný čas kolem dotyčné benzínky. Bývalý elitní vyšetřovatel Josef Doucha už na začátku týdne pro Zpravodajství FTV Prima uvedl, že by v tomto případu vraždy mohly sehrát svou roli i drogy. Navíc podle něj nešlo o pár zkušených lupičů.

„Nicméně jde o velice bezcitné a zřejmě psychopatické osobnosti. První z pachatelů hned po vstoupení do provozovny natáhl zbraň a nabil si náboj do komory,“ upřesnil Doucha. U podobných přepadení přitom pachatelé nejsou ozbrojeni vůbec, nebo používají například plynové pistole.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!