Vražda ve Varnsdorfu: Pachatel byl prý nepříčetný, do vězení nepůjde

9. 10. 2017 KRIMI: MLADÍK BYL V DOBĚ VRAŽDY NEPŘÍČETNÝ - DO VĚZENÍ NEPŮJDE
9. 10. 2017 KRIMI: MLADÍK BYL V DOBĚ VRAŽDY NEPŘÍČETNÝ - DO VĚZENÍ NEPŮJDE

reklama

Vrah 19letého Dominika z Varnsdorfu do vězení nepůjde. Žalobkyně jeho trestní stíhání zastavila. Dvacetiletý Jiří se k vraždě svého kamaráda letos v dubnu přiznal. Policie muže obvinila a soud ho poslal do vazby. Z té už je ale venku. Dozorující státní zástupkyně kvůli jeho zdravotnímu stavu trestní stíhání zastavila.

„Znalci dospěli k závěru, že pachatel byl v době činu nepříčetný. Respektive nebyl trestně odpovědný… V tuto chvíli je již umístěn v psychiatrické léčebně,“ uvedla Lenka Letáčková, dozorující státní zástupkyně z Krajského státního zastupitelství Ústí nad Labem.

Otec zavražděného podal stížnost na rozhodnutí žalobkyně 

Muž má podle znaleckých posudků trpět schizofrenií a kvůli tomu si prý neuvědomoval, co dělá. S tím, ale nesouhlasí otec zavražděného Dominika, který se vyjádřil na svém facebookovém profilu: „Je to chladnokrevný vrah, když si přišel jen tak domů, vypral v klídku nůž v Savu, ukryl ho a šel spinkat. A jak uvedl, vůbec ho nezajímalo, co je s Dominikem. Protekce jako prase.“

Otec zavražděného Dominika podal na rozhodnutí žalobkyně stížnost. O ní rozhoduje Vrchní státní zastupitelství. Vzhledem ke znaleckým posudkům, je ale nejspíš malá pravděpodobnost, že by trestní stíhání nechali znovu otevřít.

I přesto, že žalobkyně trestní stíhání zastavila, půjde muž znovu k soudu. Ve středu bude Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodovat o jeho ochranném léčení. 

reklama

reklama