Vražedkyně obvinila dozorce ze znásilnění, DNA testy ukázaly, že otcem narozeného dítěte má být vězeň

Otcem dítěte, které nedávno porodila odsouzená vražedkyně Petra Janáková, má být vězeň, který si odpykával trest ve vazební věznici v Hradci Králové. Televizi Prima to mimo kameru prozradila sama Janáková.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s vražedkyní Petrou Janákovou po narození syna

reklama

Vražedkyně, která byla v červnu propuštěna z vězení právě kvůli těhotenství, původně obvinila tři dozorce z věznice ze znásilnění. Případ proto vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která musela odebrat vzorky DNA všem včetně Janákové a porovnat je. Janáková vzorky odmítla poskytnout, po narození dítěte je ale kriminalisté odebrali přímo jemu. Výsledky tak měly vyloučit tvrzení o znásilnění.

Jak naopak přiznala Janáková během rozhovoru televizi Prima, dítě má mít s jedním z vězňů, který si v době její vazby odpykával ve věznici také trest. Ten jí měl údajně dopravit ve věznici sperma díky tomu, že měl volnější pohybový režim, protože roznášel v objektu jídlo.

Informace o výsledcích testů ještě GIBS oficiálně nepotvrdila, porovnávala ale DNA vězně se vzorkem, který byl odebrán narozenému dítěti.

Tehdejší manželé Janákovi podle rozsudku zavraždili v roce 2017 sběratele mincí v Lázních Bělohradě výstřelem do hlavy v autě a plánovali i vraždy další. O jiné se pokusili. Janáková se na svobodu dostala díky těhotenství, kdy její propuštění umožňuje mezera v zákonu. Janákovou teď může čekat další soud za křivé obvinění, otázkou ale je, jaký dopad by mohl výsledek mít na její třicetiletý trest. V tuto chvíli si má odpykávat ještě 28 let.

reklama

reklama