Vražedkyni propuštěnou díky těhotenství z vězení opět zadržela policie. Obvinili ji z křivého obvinění  

Královéhradečtí policisté v úterý 22. října v Lomnici nad Popelkou opět zadrželi odsouzenou vražedkyni Petru Janákovou, kterou okamžitě obvinili ze spáchání úmyslného trestného činu křivého obvinění. Janáková, která byla v červnu dočasně propuštěna díky těhotenství, obvinila dříve tři dozorce z věznice, v níž pobývala, ze znásilnění.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zadržení vražedkyně Janákové (zdroj: Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje)

reklama

O novém vývoji a čerstvém zadržení Janákové informovala mluvčí Krajského policejního ředitelství Královéhradeckého kraje Ivana Ježková.

„Jedná se o ženu, která byla spolu se svým partnerem v březnu letošního roku odsouzena k třicetiletému trestu odnětí svobody za spáchání série vražd. Ženě byl následně trest odnětí svobody v červnu přerušen z důvodu těhotenství,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že nové obvinění souvisí s předchozím šetřením Generální inspekce bezpečnostních sborů týkajícího se vazební věznice v Hradci Králové.

Podnět na vzetí do vazby

„Kriminalisté podali k rukám dozorujícího státního zástupce v Opavě podnět na její vzetí do vazby,“ dodala ve vyjádření Ježková.

DNA testy ukázaly, kdo je otcem dítěte vražedkyně Janákové

Vražedkyně obvinila dozorce ze znásilnění, DNA testy ukázaly, že otcem narozeného dítěte má být vězeň

Zadržená devětadvacetiletá Petra Janáková, odsouzená vražedkyně, která byla v červnu díky těhotenství propuštěna z vězení do jednoho roku věku dítěte, původně obvinila tři vězeňské dozorce ze znásilnění. Případ proto vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která potřebovala vzorky DNA všech zúčastněných včetně Janákové k porovnání. Janáková je odmítla poskytnout. Kriminalisté je tak po narození odebrali přímo jejímu dítěti.

Jak však dříve Janáková sama přiznala během rozhovoru pro televizi Prima, dítě má mít s jedním z vězňů, který jí měl údajně dopravit ve věznici sperma díky svému volnějšímu pohybovému režimu, jelikož roznášel v objektu jídlo.

Tehdejší manželé Janákovi podle rozsudku zastřelili v roce 2017 v autě sběratele mincí v Lázních Bělohradě a v plánu měli i další vraždy. O některé se neúspěšně pokusili.

reklama

reklama