Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Putinovi, ale báli jste se zeptat. Na ZOOM míří pikantní seriál o ruském vládci

Svět podle Putina trailer 2

Trojnásobný držitel Oscara režisér Oliver Stone a neohrožený ruský vůdce Vladimir Putin. Jak může dopadnout spolupráce jednoho z nejkontroverznějších a zároveň nejrespektovanějších amerických režisérů poslední doby a jednoho z nejmocnějších politiků planety? To budeme mít možnost posoudit už velice brzy. Dlouho očekávaný čtyřdílný miniseriál Svět podle Putina totiž exkluzivně týden po světové premiéře míří na obrazovky kanálu Prima ZOOM. První díl jedinečné dokumentární série uvidíte už 19. června od 20.00.

Oliver Stone dokument natáčel spolu se svým týmem od července 2015 do února 2017. Vladimira Putina během té doby doprovázel na místa, kam se jen tak někdo nepodívá. Čeká nás tak řada zajímavostí ze života ruského prezidenta.

Rozhovory Stonea s Putinem se dotýkají tak citlivých témat, jakými jsou například Edward Snowden, hackerské útoky, problematika americké intervence do Afghánistánu, existence NATO, homosexualita a její postavení v Rusku či Putinova ne zcela známá minulost.

Vladimir Putin ve službách KGB
Vladimir Putin ve službách KGB
Showtime

Seriál je jedinečný také díky vyvážené kombinaci vážnosti a uvolnění. Rozhovory na několik kamer v Kremlu střídá méně formální komunikace mezi oběma aktéry při procházce či jízdě autem. Díky tomu Stoneovo dílo působí opravdu velmi autenticky.

Poslední rozhovor z února 2017 uskutečnili Stone s Putinem bezprostředně po inauguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Rozhovor se týkal mimo jiné také příčiny napětí mezi Bílým domem a Kremlem nebo role ruských úřadů v ovlivňování amerických prezidentských voleb.

Vladimir Putin a štáb Olivera Stonea
Vladimir Putin a štáb Olivera Stonea
Showtime

„Pokud je Vladimir Putin skutečným nepřítelem USA, měli bychom se mu pokusit alespoň zčásti porozumět,“ hlásá kontroverzní režisér, který se často dotýká citlivých míst americké historie. Na kontě už má například dokumentární snímek o bývalém kubánském vůdci Fidelu Castrovi či životopisná dramata, ve kterých figurovali američtí prezidenti John Fitzgerald Kennedy a George W. Bush.

Nyní se tedy levicově smýšlející režisér, který se netají kritikou politického směřování USA, pustil do Vladimira Putina. Nenechte si tak ujít jedinečnou možnost podívat se pod většinou pevně uzavřenou pokličku ruského vládce. Co všechno Putin Stoneovi prozradil a ukázal? Část odpovědí se dozvíte už v premiéře čtyřdílného dokumentu. Svět podle Putina startuje v pondělí 19. června od 20.00 exkluzivně na Prima ZOOM.

 

Alexandr Božilov, Nikola Baumrukrová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama