Výborný končí v čele KDU-ČSL. Po smrti manželky se chce více věnovat dětem

Marek Výborný končí ve funkci předsedy KDU-ČSL. Oznámil to na dnešní tiskové konferenci. Stranu povede ještě do mimořádného sjezdu, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín ještě musí potvrdit prosincová celostátní konference strany. K rezignaci Výborného vedly rodinné důvody, v září mu náhle zemřela manželka na srdeční selhání. Výborný se nyní chce více soustředit na výchovu svých tří dětí.
Marek Výborný končí v čele KDU-ČSL
TV Prima

reklama

„Rodič je prostě víc než politik a já s plnou vážností a po projednání s výborem a předsednictvem jsem se rozhodl rezignovat na post předsedy KDU-ČSL, a to k termínu mimořádného sjezdu, který by se měl uskutečnit v sobotu 25. ledna 2020,” řekl dnes na tiskové konferenci končící předseda.

Úplně odejít z politiky ale Výborný nehodlá, poslanecký mandát si chce prozatím ponechat. „Nezastírám, že i to je práce na víc než plný úvazek, ale udělám maximum, abych dokázal tuto práci, tuto službu, skloubit s tím být tátou tří dětí na plný úvazek,“ řekl odcházející předseda lidovců s tím, že ale nevylučuje ani úplný odchod ze Sněmovny.

Celostátní výbor, se kterým Výborný své kroky konzultoval, mu dnes poděkoval za činnost ve vedení strany. Kdo Výborného ve funkci předsedy nahradí, zatím není jasné. Sám Výborný ani první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková o tom dnes mluvit nechtěli.

Marek Výborný byl do Poslanecké sněmovny zvolen v roce 2017 za Pardubický kraj. Na letošním březnovém sjezdu KDU-ČSL ho členové strany zvolili jako předsedu, kde po více než osmi letech nahradil Pavla Bělobrádka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!