Vyboural se a sotva chodí, přesto policista pomáhá postižené dívce

Sám nemůže skoro chodit, souvislá věta pro něj není samozřejmostí. I přes těžkou životní situaci se ale rozhodl pomáhat druhým, a to konkrétně malé Žanetce. Řeč je o policistovi, který po autonehodě ve službě zůstal vážně zraněný.
2. 4. 2018 KRIMI: VYBOURAL SE A SOTVA CHODÍ - TEĎ POMÁHÁ DRUHÝM
2. 4. 2018 KRIMI: VYBOURAL SE A SOTVA CHODÍ - TEĎ POMÁHÁ DRUHÝM

reklama

„Přijeli mi ráno po půl deváté policisté říct, že manžel měl dopravní nehodu. Tak se mi z toho udělalo špatně, děti ty brečely, protože jsme nevěděli, jak na tom bude,“ popisuje Radka Suchánková chvíli, kdy se dozvěděla, že její manžel Vladislav měl během služby u policie vážnou nehodu.

A Vladislav na tom opravdu nebyl dobře. Potřeboval operaci a dodnes má problém říct komplikovanější větu, obtíže mu dělá i obyčejná chůze. Kolegové udělali na Vladislava sbírku - jak finanční, tak i víček. Pak ale zjistili, že víčka víc pomohou jinde. Do oka jim totiž padla holčička Žaneta.

21. 3. 2018 ZPRÁVY: KNIHA „ROVNÝ S ROVNÝM“ PŘIBLIŽUJE NELEHKÉ OSUDY ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH LIDÍ

Kniha Rovný s rovným přibližuje nelehké osudy zdravotně postižených lidí


„Žanetka se narodila jako naprosto zdravé miminko. První komplikace, které jsme začali zaznamenávat, byly okolo půl roka až devět měsíců, kdy se začala přetáčet jenom na jednu stranu, nezačala se sama plazit, nezačala se dostávat na čtyři,“ řekla pro Zpravodajství FTV Prima Žanetina maminka Pavlína Šípková.

Lékaři pak zjistili, že má Žaneta dětskou obrnu. Dívce velmi pomáhají rehabilitace, ty ale stojí desetitisíce, a tak rodina vítá jakoukoliv pomoc. Paní Šípková se Žanetkou totiž dojíždí do Klimkovic až z Nového Jičína a to s sebou nese mimo jiné i každodenní vstávání kolem páté hodiny ráno.

Při rehabilitacích dělá Žaneta velké pokroky, dokonce takové, že bude schopná nastoupit do normální školy s asistentem. A právě do školy se Žanteka dle svých slov moc těší.

„S manželem jsme řešili, že ta víčka půjdou na Žanetku. Jsme hrozně rádi, že to jde zrovna na ní, protože jí to v té chůzi a rehabilitaci pomůže,“ svěřila se Radka Suchánková. Pokud chcete Žanetce pomoct i vy, přidejte se do této facebookové skupiny, kde naleznete bližší informace.

reklama

reklama