Výbuch a zřícení budovy na jihu Polska: 4 mrtví a několik nezvěstných

V jihopolském Szczyrku, který je polským lyžařským střediskem, se ve středu večer v důsledku výbuchu plynu zřítil třípatrový dům, v němž v té době byly dvě rodiny. Tragédie si vyžádala čtyři lidské životy. O události informovala polská média.
Trosky domu po výbuchu plynu
Trosky domu po výbuchu plynu
@modliszka30/Twitter

reklama

Záchranáři v troskách zřícené budovy v Szczyrku doposud nalezli čtyři mrtvé lidi, mezi nimi jedno malé dítě.

Situaci komplikují obtížné podmínky

Hasiči a záchranáři i ve čtvrtek ráno nadále v nejvyšším nasazení pokračovali v prohledávání trosek a hledali další osoby. Situaci komplikuje mráz, sutiny a železobetonové stropy rozebírají záchrannáři ručně.

 

Podle informací serveru TVN24 mohlo v budově být až devět lidí, jedna však neměla být v době výbuchu doma. Pohřešují se tak čtyři osoby. Na místě incidentu je až sto hasičů a padesát policistů.

 

 

Příčinou podle všeho únik plynu

Artur Michniewicz z polské plynárenské společnosti uvedl, že plynárenský pohotovostní tým je na místě. Sdělil také, že k explozi pravděpodobně došlo kvůli provrtání plynového potrubí před budovou během prací prováděných na potrubí externí společností. Stanice prý zaznamenaly v jednu chvíli obrovský únik plynu, což se děje, když se v plynovodu udělá díra a vzhledem k ocelovému plynovodu a vrtačce není obtížné vytvořit jiskru.

Konkrétnější informace zatím nejsou k dispozici, mluvčí plynárenské společnosti jen dodal, že s tragédií nemají podle všeho nic společného obyvatelé domu.

reklama

reklama