Výchova třinácti dětí? Japonec získal do péče potomky, které mu porodily náhradní matky

O přidělení třinácti dětí do péče japonskému podnikateli včera rozhodl thajský soud. Potomky osmadvacetiletému Japonci porodily náhradní matky pomocí umělého oplodnění na bangkockých klinikách. Důvodem, proč si mladý otec pořídil tolik dětí, je prý jeho rozsáhlé jmění, které chce v budoucnu předat svým potomkům.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Případ Japonce, který touží po velkém počtu svých potomků je znám pod názvem „Továrna na děti“ a táhne se už od roku 2014. Jsou to už čtyři roky, kdy policie v Bangkoku objevila v jednom z bytů devět dětí. Podle testů DNA se ukázalo, že jejich otcem je japonský podnikatel Mitsuoki Shigeta.

Ředitel kliniky New Life, která Japonci s výběrem náhradních matek pomáhala, k celé situaci řekl agentuře AP, že se mu Shigeta svěřil, že by byl rád, kdyby se mu podařilo každý rok zplodit přibližně patnáct dětí. Podle japonských médií zaplatil za každé náhradní matce, které mu porodily potomka, částku mezi 9 300 a 12 500 dolary.

Japonec schovával v chladicích boxech devět rozřezaných těl!

Příběh jako z hororu: Japonec schovával v chladicích boxech devět rozřezaných těl!

Nyní thajský soud dospěl k závěru, že v zájmu dětí bude nejlepší, když připadnou do péče biologickému otci. Soud vzal v potaz zejména skutečnost, že osmadvacetiletý Japonec je schopný děti po všech stránkách zajistit a nemá dosud záznam v trestním rejstříku.

Mitsuoki Shigeta, který o sobě říká, že je „synem miliardáře“, má dohromady ve svých osmadvaceti letech už 16 dětí. Tři z nich získal do péče již dříve, s žádostí o přidělení dalších se na soud obrátil až v roce 2014.

Případ, který sledovala všechna thajská média, stál za vznikem zákona, který v Thajsku zakázal náhradní mateřství pro komerční účely. Nařízení vstoupilo v platnost v srpnu 2015.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!