Vyhrála nad pojišťovnou, která jí odmítla zaplatit biologickou léčbu. Boj s rakovinou ale Pavla prohrála

Pavla D. šokovala veřejnost svým příspěvkem s výší doplatku za biologickou léčbu. Tu jí totiž zdravotní pojišťovna odmítla proplatit s odůvodněním, že existuje i levnější alternativa. Po tlaku veřejnosti nakonec boj s pojišťovnou vyhrála. Nicméně ten důležitější, o svůj vlastní život, prohrála. Jako odkaz po ní zůstal Nadační fond S lehkou hlavou, který má i nadále pomáhat rodičům dětí v podobných úzkých.
Pavla D. prohrála svůj boj o život.
Pavla D. prohrála svůj boj o život.
Facebook.com/ Nadační fond S lehkou hlavou

Pavla D. bohužel v neděli ráno svůj největší boj prohrála. „Zakladatelka našeho nadačního fondu a naše kamarádka, dnes ráno odešla. V tom, co začala, budeme nadále pokračovat. Vzpomínáme na ni a děkujeme všem za projevy účasti s respektem k zármutku rodiny,“ uvedl Nadační fond S lehkou hlavou na svém profilu na sociálních sítích.

Milanovi před dvěma lety diagnostikovali rakovinu plic s metastázemi do krčních uzlin

Milan si myslel, že má zápal plic. Rentgen odhalil rakovinu plic s metastázemi

„Zažila jsem pocity nespravedlnosti a beznaděje, když mi zdravotní pojišťovna zamítla léčbu se slušnou nadějí na úspěch. Zdůvodnění: existuje levnější alternativa,“ uvedla na stránkách NF Pavla D.

Pavla založila na pomoc nemocným rodičům nadační fond

Díky velkému tlaku médií, který se jí podařilo vytvořit i díky příspěvku na sociálních sítích s částkou převyšující 95 tisíc korun za doplatek biologické léčby, nakonec pojišťovna své rozhodnutí přehodnotila. Sama si ale uvědomoval, že se ve stejné situaci, kdy si rodiče dětí musí vybírat mezi větší šancí na život nebo zaopatřením rodiny, ocitají i další lidé.

Založila proto Nadační fond S lehkou hlavou, který tady po ní zůstane dál jako odkaz. „Pomáháme těžce nemocným rodičům malých dětí získat čas a naději,“ píše se na stránkách NF. To, co nejvíce jejich klienti potřebují, je finanční pomoc. „Na léky a terapie, na pomoc v domácnosti nebo s dětmi, když se jim v průběhu léčby nedostává sil, ale i na běžné služby a produkty, které si náhle na dlouhodobé nemocenské nemohou dovolit,“ doplnil NF.

reklama