Výsledky kontrol České obchodní inspekce: 16 obchodů v Brně prodalo alkohol nezletilým!

Podle zprávy České obchodní inspekce, v 16 z 18 brněnských provozoven prodali alkohol nezletilým. Při mimořádné kontrole zaměřené nejen na zákaz prodeje alkoholu mladistvým se zjistilo, že prodavače občasný průkaz moc nezajímá.
ilustrační foto- alkohol
ilustrační foto- alkohol
Pixabay

reklama

Kontrolní akci v Jihomoravském kraji uskutečnila Česká obchodní inspekce v polovině října. Při ní prověřila 18 provozoven v 6 obchodních řetězcích (Tesco, Kaufland, Lidl, Penny Market, BILLA a Albert) a ve 4 „Večerkách“. Jak v BILLE, tak i v Penny Marketu a Albertu byl mladistvým alkohol prodán. Kuriózní na celé akci je fakt, že nezletilý předložil na žádost pokladní svůj občanský průkaz, a i přesto mu byl alkohol prodán.

Česká obchodní inspekce má ve své dozorové pravomoci kontrolu dodržování zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (tzv. „protikuřácký zákon“), který od května 2017 ukládá obchodníkům zákaz prodeje alkoholu, tabákových výrobků a dalších škodlivých látek mladistvým osobám.

V současnosti zahájila Česká obchodní inspekce ve všech 16 případech správní řízení, ve kterém může být jednotlivým subjektům uložena pokuta ve výši až jednoho milionu korun. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!