Výsměch? Zatímco Venezuelané trpí hlady, jejich prezident si užíval v luxusní restauraci

Ne právě jako zodpovědný představitel strádající země se zachoval venezuelský prezident Nicolas Maduro. V časech, kdy jihoamerickým státem zmítá obrovská ekonomická krize a mnoho obyvatel o kusu masa k jídlu jen sní, navštívil Maduro luxusní restauraci v Istanbulu, kde si dopřál luxusní menu a kouřil doutníky.
Venezuelský prezident Nicolas Maduro
AP

reklama

Venezuelský prezident navštívil luxusní restauraci turecké kuchařské hvězdy Nurseta Gockeho během svého návratu z návštěvy Číny. Z videa, které na svůj sociální síť umístil sám Gocke a které později smazal, je patrné, že si kulinářský zážitek vychutnal se vším všudy. Sám mistr kuchař připravoval Madurovi steak přímo na stole a v ústech venezuelského vůdce nechyběl ani luxusní doutník.

Maduro, který na videu pronáší, že je to zážitek na celý život, tím ale nevyslal příliš dobrý vzkaz do své země. Právě nedostatek základních potravin a léků je jedním z hlavních důvodů, proč Venezuelu během několika let opustilo více než dva miliony lidí. Agentura Reuters pak poukazuje na statistiky, podle kterých téměř dvě třetiny Venezuelanů ztratily v průměru 11 kilo tělesné hmotnosti. Téměř 90 % obyvatel této jihoamerické země pak žije v chudobě.

Miliony Venezuelanů už uprchly z ekonomicky zdevastované vlasti

Z Venezuely už uprchlo přes dva miliony lidí. Okolní státy zpřísňují hraniční kontroly, OSN varuje před krizí

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Zatímco Venezuelané trpí a umírají hlady, Nicolas Maduro a Cilia (Madurova žena, pozn. redakce) si za peníze ukradené venezuelskému lidu užívají v jedné z nejdražších restaurací na světě,“ napsal na Twitter lídr opozice Julio Borges.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!