Vysněné postavy pod vedením trenéra můžete dosáhnout i doma. Výhody online cvičení + porovnání webů

Chcete konečně zhubnout nebo nabrat svaly? Cvičit můžete i z pohodlí domova. Je to levnější než kdybyste chodili do posilovny, ale podle trenérů stejně účinné. Víme, kde cílené cviky, ale i rady, jak se správně stravovat, najít.
Hubnutí nemusí být nic, co byste nezvládli...
Hubnutí nemusí být nic, co byste nezvládli...
pixabay.com

reklama

Taky jste si začátkem nového roku slíbili, že konečně uděláte něco se svojí postavou, že zhubnete a budete zdravěji žít? Nejúčinnější cestou, jak toho dosáhnout, je především pravidelný pohyb a přesně cílené cvičení. Pokud máte čas i peníze chodit třikrát týdně do posilovny nebo na kvalitní cvičební lekce, je to ideální. Ale i ve chvíli, kdy potřebný čas nemáte (dost minut až hodin zabere také cesta, parkování, převlékání a sprcha), řešení existuje.

Cvičit můžete i doma, má to řadu výhod

Pod vedením zkušených trenérů totiž můžete cíleně cvičit jednoduše doma (nebo kdekoliv zrovna jste). V okamžiku, kdy se to hodí vám. Měli byste si ale kolem sebe zajistit dostatek prostoru a ideálně vyvětrat. K efektivnímu individuálnímu tréninku, kdy názorně na videu vidíte, co a jak máte cvičit, lze v dnešní době moderních technologií využít třeba nejrůznější mobilní aplikace, o kterých jsme psali zde. Nebo se můžete zaregistrovat do některého z online cvičebních portálů, kterým se budeme věnovat v tomto článku. Například ale i na kanálu Youtube najdete řadu návodných cvičení, nicméně ne vždy jsou natočeny pod vedením profesionálních trenérů.

Takhle může vypadat vybavení na domácí fitness...
Autor: pixabay.com Takhle může vypadat vybavení na domácí fitness...

Finančně tento způsob cvičení navíc vychází levněji. Ačkoliv přijdete o přímou interakci s lektorem, jeho kontrolu, společnost ostatních cvičících a možnost se „vyvětrat“ (platí hlavně pro maminky na mateřské), individuálním tréninkem zase celkem s přehledem vyrovnáte ostatní nevýhody hromadného cvičení, jako je právě časová a finanční náročnost. Pokud jde ale o výsledky cvičení, měly by být srovnatelné.  

Profíci na síti

Na internetu vzniklo několik projektů, které spustili sportovní nadšenci s víceletou praxí, pokud jde o tvarování postavy, hubnutí či správnou výživu. Na těchto portálech tak najdete řadu lekcí, které lze naplánovat přesně podle vašich potřeb a cílů – od posilovacích cviků, přes protahování po hubnutí či zdravotní cvičení, které vás například zbaví bolestí zad.

Cvičit můžete s vlastní vahou, ale i pomocí míče, činek nebo nábytku. Řada cviků a informací je zdarma. Za speciální věci na míru si ale připlatíte.

Motivující by měly být výzvy na týdny až měsíce, kdy získáte plán cvičení i jídelníčku (spolu s odpovídajícím pohybem je velmi důležitá vyvážená strava) přesně pro vaši situaci. Zároveň vás můžou ve chvíli, kdy vás například opustí elán, ostatní podržet. Tato forma „výzev“ je podle fitness expertů nejvýhodnější především pro ty, kteří s cvičením chtějí začít a mají problém s motivací.

Zdvihy s činkou: Při pohybu nahoru výdech, při pohybu dolů nádech...
Autor: pixabay.com Zdvihy s činkou: Při pohybu nahoru výdech, při pohybu dolů nádech...

Možnosti, kde najít trénink do domu

Tady vám představíme a popíšeme několik webů, kde můžete najít tréninkový plán (sestavený profesionály ve svém oboru) podle vašich potřeb.

90denní výzva - 90dennivyzva.cz

V tomto projektu si můžete vybrat hned z několika možností 90denní výzvy. Najdete tu programy na hubnutí, přibírání svalové hmoty, kompenzační cvičení – tedy pokud máte problémy se zády, tak ideální program pro vás. A mnoho dalších. Jsou tu i kombinace programu okolo stravovaní od A-Z s tréninky všech tvůrců jednotlivých výzev. Trénink, strava a motivace je pak nedílnou součástí každé z výzev. Na stránkách je také nabízen jídelní plán na míru, který tedy vyjde na necelé dva tisíce, ale stará se o něj vystudovaný nutriční poradce. Vše se dá na týden vyzkoušet zdarma, následná cena je 990 korun.

21denní výzva - Vyzva21dni.cz

Stejně jako u předchozího projektu si zde můžete vyzkoušet týden zdarma. 21denní program je poskládán ze cvičení a autor provází své klienty i světem stravování. 21 denní cykly jsou tu celkem čtyři. Tedy dohromady vás může čekat 84 dnů cesty za transformací postavy. Každý cyklus je odstupňovaný obtížností a na konci je vyhodnocení progresu. Hezké je motto projektu: „Méně je mnohdy více“. Podle autorů výzvy vše přijde ve správnou chvíli, a to díky manuálu „krok za krokem“. Pokud se něco platí, cena není na webu dohledatelná.

Online Fitness - Onlinefitness.cz

Online fitness není výzvou ani návodem, jak zhubnout. Jednoduše se jedná o databázi tréninků, ale především o živé lekce jednotlivých tréninků. Tedy trenér cvičí před kamerou, která živě přenáší jednotlivé sekce k vám do obýváku. Velkou výhodou projektu je, že si můžete vybrat mezi velkým portfoliem cviků a tréninků. Celkem zde najdete 21 různých tipů tréninků, což už je velmi pohodlné pro to, aby si zde přišel každý na své. Volit můžete i různá členství, a to od měsíčního po čtvrtletní. Tedy, jak by řekli z online fitness „Začni dnes, protože včera jsi říkal zítra“. V tomto případě se platí členství za určité časové období s tím, že pokud si platíte opakovaně, cena je pak výhodnější. Například základní měsíční členství je za 249 korun, roční za necelé 2 tisíce.

Spolu s cvičením je třeba myslet i na jídelníček...
Autor: pixabay.com Spolu s cvičením je třeba myslet i na jídelníček...

Shrnutí: Výhody a nevýhody online cvičení v bodech

+ levné

+ účinné

+ možnost cvičit podle časových potřeb

+ nemusíte jezdit mimo místo, kde zrovna jste

+ ideální pro toho, komu nevyhovuje pohled cizích očí

 

- ztráta přímého kontaktu a kontroly trenéra „na živo“

- větší pravděpodobnost, že ztratíte motivaci a „vyhraje“ knížka nebo film

- nutnost mít k dispozici počítač či další technologie, připojení k internetu

(red)

reklama

www.porovnej24.cz

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!