Vysoká pokuta pro těhotnou ženu za chůzi v protisměru: Dopravní podnik rozhněval Pařížany

Lidé na sociálních sítích odsuzují počínání pařížského dopravního podniku (RATP). Ten totiž uložil těhotné ženě pokutu ve výši 60 eur (přes 1 500 korun) za to, že šla ve stanici metra v opačném směru, než nařizovaly ukazatele. RATP se brání tím, že se snaží předejít „incidentům“.
Metro v Paříži
Metro v Paříži
Pixabay

reklama

Fotografii pokuty zveřejnil na Twitteru partner potrestané ženy. K příspěvku připojil ironický komentář „Bravo, za tuhle raketu“. Do komentářů se pak ozvali další lidé, kteří ten samý den zažili něco podobného.

„V té chodbě krom mě nikdo jiný nebyl a oni mě zastavili. Je to nepřijatelné, když měsíčně platíme 75 eur za služby, které často nefungují, a vlaky i stanice jsou špinavé,“ postěžovala si pro deník Le Figaro žena jménem Lucile. Ona sama si původně myslela, že ukazatele značící směr chůze jsou ve stanicích metra především proto, aby se tam lidé neztratili.

RATP argumentuje tím, že pokuty za porušení směru chůze se dávají jen velice zřídka. Záleží prý na samotných kontrolorech. „V určitých chodbách mohou lidé chodit jen v jednom směru. Je to kvůli lepší plynulosti a hlavně tím předcházíme incidentům,“ stojí podle stanice BBC v prohlášení dopravce.

Většina uživatelů sociálních sítí ale podobné počínání dopravního podniku nechápe. Poukazují především na to, že žena dostala za chůzi v protisměru mnohem vyšší pokutu, než kdyby například neměla lístek.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!