Výtahy jsou ve špatném stavu, dochází i k úrazům. Jak řešit náhradu? REPORTÁŽ

Čtvrtina výtahů v Česku je ve špatném technického stavu. Není pak divu, že lékaři ošetřují pacienty, kteří se právě ve výtahu zraní. Jak by takový úraz řešily pojišťovny?
Reportáž - Špatný technický stav výtahů
Reportáž - Špatný technický stav výtahů
Zprávy FTV Prima

reklama

Není to vůbec málo. Každý čtvrtý výtah může být po technické stránce v podstatě rizikový. Nicméně, kromě těch starších výtahů, kterých se uvedené statistiky týkají, mají občas problémy i ty modernější modely - přestože jsou na ně kladeny vysoké bezpečnostní požadavky. A to hlavně kvůli nekvalitnímu provedení. Co dělat v případě úrazu, který se vám ve výtahu stane? Pokud máte sjednané úrazové pojištění, zlomíte si ruku a nahlásíte to své pojišťovně, vyplatí vám pojistku. A jestli jste si ji zlomili při pádu z kola nebo vám ji třeba skříply dveře zastaralého a technicky nevyhovujícího výtahu, je už celkem jedno. Ale pokud úrazovou pojistku sjednanou nemáte, tak jednoduché to pak není. "Pokud nemá úrazové pojištění, je to trošku složitější, měl by se obrátit na vlastníka, majitele nebo provozovatele toho výtahu a žádat to odškodnění po něm," říká mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Pojišťovna by vám pak měla vyplatit náhradu z jeho takzvané odpovědnostní pojistky. Další podrobnosti zjišťovala redaktorka Zpráv FTV Prima Marcela Svobodová. Podívejte se na její reportáž pod úvodní fotkou...

Siluety rodiny

Jak nastavit životní/úrazové pojištění na míru? Zeptejte se online

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: V případě zájmu o sjednání či kontrolu životního/úrazového pojištění pro vás či vaše děti kontaktuje finanční odborníky Prima Rádce, kteří vám pomohou nastavit pojistku přesně podle vašich potřeb. Máte-li jakýkoliv dotaz, můžete se ptát i v poradně nebo na info@prima-radce.cz, můžete volat i na telefonní číslo 810 811 812.

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Sledujte Zprávy FTV Prima. Každý den v 18.55 hodin, nebo kdykoliv na Prima PLAY - Zprávy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!