Vztahy mezi lidmi a roboty? Studie ukazuje, že pro lidi to bude už brzy příjemnější varianta!

Studie francouzské reklamní firmy Havas ukázala, že vztahy mezi lidmi a roboty mohou být pro lidi v příštích letech mnohem příjemnější. Účastníci studie věří, že již brzy bude láska a přátelství s roboty naprostou samozřejmostí.
robot - ilustrační foto
robot - ilustrační foto

reklama

Zajímavého průzkumu se zúčastnilo kolem 12 tisíc lidí z 32 národů včetně Ruska, USA či Japonska. A celých 25 % dotazovaných věří, že vztahy s roboty nebudou v blízké budoucnosti ničím výjimečným.

Lidé také věří, že jednou – a nebude to tak dlouho trvat- bude možné mít s robotem vztah založený na hlubokém přátelství nebo se dokonce do sebe navzájem zamilovat.

Takové vztahy s sebou přináší ale i cosi děsivého. Lidé mají největší obavy o naprostou ztrátu soukromí. „Přibližně dvě třetiny z dotazovaných se obává, že směřujeme k době, kdy naše osobní údaje budou pro všechny běžně dostupné,“ uvádí se v prohlášení francouzské firmy.

Robot, který získal občanství

Saúdská Arábie jako první na světě udělila občanství robotu

Důvodem příjemné vyhlídky vztahu s robotem může být i fakt, že lidské vztahy jsou právě díky technice čím dál slabší. Vztahy mezi lidskými jedinci jsou moderními technologiemi zásadně narušovány a není se tak čemu divit, že jednou možná lidská populace bude tíhnout k „románku“ s robotem.

8 tisíc dotazovaných souhlasilo s prohlášením, že moderní technologie oslabují a narušují lidské vazby. Vývoj ale nezastavíme a jak tvrdí odborníci, život po boku robotů je prakticky nevyhnutelný. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!