Z bývalého válečného bunkru v Hamburku bude oáza klidu

Z monstrózní čtyřicetimetrové protiletecké věže má být doslova zelené centrum klidu. Uvnitř betonových stěn, které nechal vystavět Adolf Hitler, navíc vzniknou luxusní hotelové pokoje a bunkr má být také osázen zelení. Celý areál se nachází v hamburské části St. Pauli, která je vyhlášena vysokou koncentrací erotických podniků a nočních klubů.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Návrh hotelu (zdroj: CNN/NH Hotel Group)

reklama

Hamburská věž je jednou z osmi protileteckých věží, kterou nechal vystavět nacistický vůdce Adolf Hitler v letech 1942 – 1944. Další věže se nacházejí například v Berlíně nebo Vídni. Tyto takzvané flak towers neboli Flaktürme jsou obrovské masivní konstrukce s 3,5 metru tlustými železobetonovými zdmi. Byly navrženy jako téměř nezničitelné pevnosti.

Věž v Hamburku je nazývána jako Flakturm IV. Byla vystavena za 300 dní a dokázala ukrýt kolem 18 až 20 tisíc obyvatel. Její vzhled se do současné doby nijak nezměnil, i přesto, že byla v roce 1996 rekonstruována. V době přestavby byla ve věžních prostorech vybudována například hudební škola, radiová stanice nebo populární noční klub. 

Hamburský bunkr teď ale čeká ještě radikálnější změna. Počítá se s vybudováním vycházkové rampy, sportovní haly, restaurací, kaváren a luxusních hotelových pokojů. Navíc má být kryt obklopen celkem 228 keři a stromy. Při osázení střechy a rampy bude také důležité zohledňovat klima a sílu větru. Proto jsou do projektu začleněni odborníci z mnoha oblastí. Otevření nového hotelu se plánuje na rok 2021. 

Vizualizace hotelu
Autor: cnn.com/travel Vizualizace hotelu

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!