Z nejhoršího dne života se dostal do toho nejlepšího: Malý hrdina Quaden zahájil zápas v ragby

Video, ve kterém malý Quaden chce spáchat kvůli šikaně sebevraždu, obletělo doslova celý svět. Po vlně solidarity se podle své matky dostal z nejhoršího dne života do toho nejlepšího. Ruku v ruce s kapitánem australských domorodých ragbistů zahájil exhibiční utkání proti novozélandským Maorům.
Malý hrdina Quaden zahájit zápas v ragby
youtube.com/ NRL on Nine

reklama

Devítiletý chlapec trpící takzvaným dwarfismem zahájil ruku v ruce s kapitánem a míčem týmu Indigenous All Stars Joelem Thompsonem exhibiční zápas v ragby, ve kterém se utkali australští domorodí hráči proti novozélandským Maorům.

I když měl chlapec celou dobu sluchátka na uších, musel slyšet jásot desetitisíců fanoušků na stadionu. Podle maminky se Quaden i díky tomuto dostal z nejhoršího dne ve svém životě rovnou do toho nejlepšího. Doufá i v to, že jeho příběh upozorní na problémy se šikanou. „Quaden je navíc Aboridžinec s tělesným postižením. Lidé nechápu, že to má dvakrát tolik těžké. Čelí rasismu i diskriminaci,“ upřesnila.

Malého hrdinu, který právě kvůli šikaně chtěl ve svých devíti letech spáchat sebevraždu, podpořili lidé po celém světě. Podporu mu vyjádřil například australský herec Hugh Jackman a dokonce na jeho počest vznikla i internetová sbírka, v níž se vybraly už statisíce dolarů.

Chlapce ve videu podpořil právě i domorodý australský tým Indigenous All Stars a pozval jej na sobotní zápas v Queenslandu. „Stojíme za tebou. Chceme se ujistit, že se ti dobře daří, takže chceme, abys nás o víkendu vedl do zápasu,“ řekl ve videu hráč Rabbitoh Latrell Mitchell.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!