Z New Yorku do Londýna létají nejrychleji Norové. Atlantický oceán překonali za pět hodin a třináct minut!

Nový světový rekord komerčních letů si na své konto připsala letecká společnost Norwergian Airlines. Ta se totiž může pyšnit letem z New Yorku do Londýna za pouhých pět hodin a třináct minut. Norwergain Airlines tak překonala dosavadní rekord společnosti British Airways o tři minuty.
ilustrační foto- letadlo
ilustrační foto- letadlo
Youtube/Wochit News

reklama

Být rekordmanem ve vzduchu není jen tak. Boeing 787 měl před sebou obyčejný let z New Yorku do anglické metropole. Jenže i díky povětrnostním podmínkám, které dopřály letadlu dobrý vítr do zad, se z boeingu 787 stal rekordman v podzvukových komerčních letech.

Za pouhých pět hodin a třináct minut zdolal destinace dělící od sebe Atlantický oceán. A čas mohl být dokonce ještě lepší! Podle kapitána Harolda van Dama trápily letoun na cestě turbulence.

Doposud byl rekordmanem na této trase let společnosti British Airway z roku 2015. Ten se pyšnil časem pět hodin a šestnáct minut.

Letadlo v tureckém Trabzonu sjelo z přistávací dráhy

V Turecku sjelo letadlo z přistávací dráhy. Lidé zůstali viset na útesu

Když bychom však měli zapátrat ještě detailněji, zjistili bychom, že takový Concorde stejnou cestu urazil za méně než tři hodiny, a to v letové výšce 18 kilometrů.

Jenže takzvaná nadzvuková letadla komerčně nelétají už od roku 2013. Jejich let doprovázel tak nepříjemný a hlasitý zvuk, který dokázal rozbíjet okna. Kvůli randálu dokonce praskaly omítky a plašila se zvířata.

I díky tomuto zákazu se tak může norská letecká společnost pyšnit rekordem na oblíbené trase New York – Londýn. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!