Z policejní stanice zmizelo půl tuny zabavené marihuany. Sežraly ji myši, tvrdili policisté

Osm argentinských policejních důstojníků bylo propuštěno poté, co nově příchozí velitel zjistil, že chybí 540 kilogramů zabavené marihuany. Policisté ale přišli s originálním vysvětlením: Drogu prý sežraly myši. O kuriózním případu informoval server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

K záhadnému zmizení marihuany došlo ve městě Pilar na předměstí Buenos Aires. Právě tam loni v dubnu nastoupil do služby nový velitel Emilio Portero. Součástí předání velení je ale mimo jiné kontrola všeho, co předchůdce svému nástupci předává. Jenže Javier Specia - končící důstojník, soupis nepodepsal, což přišlo Porterovi podezřelé. A tak začal pátrat.

Pracovníci vnitřního oddělení nakonec přišli na to, že z celkových šesti tun zabavené marihuany chybí 540 kilogramů. 

Alkohol nebo konopí?

Alkohol, nebo marihuana? Amerika má jasno

A co na ztrátu řekli důstojníci, kteří měli zabavenou marihuanu na starosti? Jejich odpovědi byly překvapující: Konopí údajně sežraly myši. Jenže kdyby tomu bylo opravdu tak, musely by myši denně zkonzumovat přibližně 700 gramů „trávy“.

Tvrzení důstojníků vyvrátili přivolaní odborníci. Ti uvedli, že pokud by opravdu myši takové množství marihuany sežraly, většina z nich by určitě zemřela. Jenže těla mrtvých myší nalezena nebyla.

Osm důstojníků už bylo obviněno z nezákonného zacházení se zabavenými důkazy a jak se zdá, „myšímu byznysu“ je tak nadobro konec.

reklama

reklama