Z túry noční můry. Bez pojistky (nejen) v Alpách hrozí vysoké úhrady

Pokud jezdíte rádi za sportem do zahraničí - třeba na kolo nebo jen za turistikou, mohlo by se vám stát, že v případě úrazu zaplatíte víc než musíte.
Krajina v Alpách
Krajina v Alpách
thinkstock.com

reklama

 

I jen na pár dní vyráží teď řada Čechů za turistikou nebo na kolo například do Alp. "Je to poměrně velký boom v Česku. Hodně mladých lidí vyráží do Alp na čtyři dny, je to krásné, je to za rohem a je to lákavé," říká Ladislav Jirásko, zakladatel alpského klubu. Nezbytnou součástí takové podzimní dovolené, která čtyřčlennou rodinu vyjde asi na patnáct tisíc korun, je ovšem také cestovní pojištění. Zásah horské služby je totiž na horách na denním pořádku a například v Rakousku není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Horská služba vás navíc může přiletet zachránit, i když o jejich pomoc nestojíte.

NÁŠ TIP: Cestovní pojištění online Bleskové srovnání, bleskové sjednání

Vysoké úhrady (nejen) v Rakousku...

Rakousko je jedna ze zemí, kde se platí nejvyšší spoluúčast za ošetření (dále je to ještě Francie, Německo a Lucembursko, naopak nejméně se doplácí v Polsku a na Slovensku). Pokud cestujete do Rakouska, počítejte s tím, že budete potřebovat platit za případné lékařské ošetření. Zejména, vycestujete-li jen s mezinárodní zdravotní kartičkou pojišťovny. Ta vám sice zajistí úhradu ošetření, ale jen ve státním zařízení a ve výši, která je v zemi běžná. V soukromé ordinaci/klinice, které jsou většinou právě v okolí turistických horských oblastí, vám ošetření většinou neuhradí. Do rakouských Alp se vypravila i reportérka Zpráv FTV Prima Eliška Čeřovská. Zjišťovala, co oblíbená destinace teď nabízí i na co si dávat pozor. Na její reportáž se můžete podívat zde:

Reportáž - Alpy na podzim

S kamerou v Alpách: Čechy hory lákají i na podzim, pojištění je nutnost REPORTÁŽ

Pojištění se vyplatí

Například za den hospitalizace v nemocnici se platí spoluúčast až 15 tisíc korun. Jedinou možností, jak riziko až milionových plateb eliminovat, je komerční cestovní pojištění. To, zejména právě pro Rakousko, doporučuje i Centrum mezistátních úhrad. "Zdejší (rakouská) zdravotnická zařízení často nespadají do veřejného systému a neakceptují tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění," zní oficiální doporučení centra. Ceny ošetření v Alpách, pokud vycestujete pouze s kartičkou zdravotní pojišťovny, vás mohou opravdu dostat do úzkých. Podívejte se v následující tabulce.

Typ zásahu, zranění či ošetřeníCena v Kč
Den v nemocnici
15 až 20 000
Transport helikoptérou30 až 130 000 (podle vzdálenosti)
Převoz ambulancí do ČR20 až 40 000 (podle vzdálenosti)
Vykloubení ramene při lyžování v Itálii, ambulantní ošetření50 000
Zranění ramene v Rakousku, ošetření a chirurgický zákrok168 000
Zlomenina lokte v Rakousku, operace, hospitalizace 7 dní, opatrovník160 000
Srdeční záchvat ve Francii, 7 dní na jednotce intenzivní péče, hospitalizace další 3 dny, repatriace570 000
Otevřená zlomenina kotníku v Rakousku, ošetření v místě úrazu, transport do fakultní nemocnice, operace, 6denní hospitalizace, repatriace66 000
Zásah horské služby10 000

Zdroj: iDnes

NEPŘEHLÉDNĚTE: Potřebujete poradit se smlouvou, řešením konfliktní situace s pojišťovnou nebo sjednáním pojistky? Kontaktujte nás na info@prima-radce.cz nebo zavolejte na 810 811 812. Využít můžete i naší novou ONLINE PORADNU K POJIŠTĚNÍ.

Pojištění není drahé

Cestovní pojištění přitom není drahé a získáte s ním i řadu dalších výhod, které při dovolené oceníte. Například asistenční služba v rodném jazyce, kde se kromě rad, jak postupovat při zranění či nehodě, můžete dozvědět i aktuální předpověď počasí pro oblast, kde se nacházíte. Uzavření pojistky, která pro typickou čtyřčlennou rodinu na čtyři dny do Rakouska vyjde (s vyšším krytím) od 242 do 688 korun podle pojišťovny, je navíc otázkou jen několika minut. Lidé už si zvykli zařizovat cestovní pojištění běžně na internetu, kde mohou získat i zajímavé slevy díky online sjednání.

TADY SI SJEDNEJTE CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Komfortní sjednání

I například na Prima Rádci máte možnost nabídky pojišťoven nezávisle porovnat a najít nejvýhodnější cenu podle vašich zvolených kritérií. Sjednání (navíc za zvýhodněné ceny) je pak otázkou okamžiku. Stačí vybrat konkrétní nabídku, vyplnit potřebné údaje k vygenerování smlouvy. Nic nepodepisujete, nikam nechodíte. Stačí pak zaplatit (online kartou nebo převodem) a pojistka je platná. Smlouvu a asistenční kartičku k vašemu pojištění obdržíte ihned na email. Kartičku si vytiskněte nebo si uložte do telefonu číslo na asistenční službu a můžete vyrazit na dovolenou. Před sjednáním pojištění se vždy v detailu produktu a ve smluvních ujednáních přesvědčte, zda vybraný produkt kryje plánované činnosti.

 

 VŠE O CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍ NA JEDNOM MÍSTĚ

  • Například ošetření zlomené nohy v zahraničí stojí několik desítek tisíc korun... Foto: online sjednání pojištění
  • tipy a triky, jak ušetřit
  • na co si dát pozor při sjednávání pojistky
  • jak řešit problémy v zahraničí
  • tipy na cestu

Prima Rádce je i na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama