Za brutální vraždu Čecha v Manchesteru dostane jeho krajan doživotí

V srpnu loňského roku brutálně zavraždil v anglickém Manchesteru občan České republiky svého krajana. Za vraždu si útočník u soudu vyslechl doživotní trest. O celé události informoval web Manchesters Evening News.
Vrah Miroslav Kolman
Vrah Miroslav Kolman
facebook/Greater Manchester Police

reklama

Co vedlo 36letého Miroslava Kolmana k tak brutálnímu činu, jakým byla vražda člověka? Podle informací britských médií je za vším krádež CD. Zavražděný Jiří U. měl totiž ukrást před lety CD z jeho sbírky. Právě kvůli tomu ho měl Kolman brutálně zbít a poté ho donutit vypít odbarvovací roztok.

ilustrační foto

Irská vláda chce povolit potraty: Irové o tom rozhodnou v květnovém referendu

Mrtvola Jiřího byla nalezena s pneumatikou kolem krku v lesíku u Manchesteru, kam ho vrah odvezl autem.

Jiří byl podle médií žebrák, který žil v Manchesteru dlouhá léta, pohyboval se o francouzských berlích a sedával na lavičce u kostela sv. Dunstana.

Za hrůzný čin si vrah vyslechl u soudu doživotí. Teprve po 35 letech se může Kolman pokusit zažádat o propuštění. „Útok, který Kolman spáchal, byl skutečně děsivý s tragickým vyústěním. Zavraždil zranitelného člena komunity, kterého mnozí popisovali jako milého člověka. Teď je vrah tam, kam doopravdy patří,“ vyjádřil se ke zločinu v tiskové zprávě manchesterské policie šéfinspektor Lewis Hughes.

reklama

reklama