Za brutální zbití číšníka v centru Prahy dostali bratři z Nizozemska 5,5 a 5 let vězení

Cizinci, kteří brutálně zbili číšníka v centru Prahy, půjdou do vězení na 5,5 roku a 5 let. Dnes o tom rozhodl Vrchní soud. Podle odvolacího senátu spáchali bratři Nahviovi ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bratři z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení

reklama

Pražský Vrchní soud tak potvrdil verdikt Městského soudu, že se nejednalo o pokus o vraždu, jak skutek kvalifikovala státní zástupkyně. Podle rozhodnutí soudu se muži dopustili těžkého ublížení na zdraví. Soudce potvrdil Aräshovi výši původního trestu a Arminovi ho snížil o půl roku, tedy na pět let. Součástí verdiktu je i desetileté vyhoštění obou bratrů z ČR.

Případu se věnuje reportér Jaroslav Kasnar, který před půl rokem připravil celé shrnutí:

 

Osudný incident se odehrál 21. dubna loňského roku. Skupina přátel, mezi kterými byli i 29letý Armin a o tři roky starší Aräsh, přijela do Prahy oslavit rozlučku se svobodou. Skupina mužů se dostala do sporu s obsluhou restaurace u obchodního centra Quadrio. Důvodem bylo to, že si turisté s sebou na zahrádku podniku přinesli vlastní alkohol, který tam konzumovali. Poté, co na výzvu obsluhy odmítli prostory restaurace opustit, se strhla bitka.

Během konfliktu se nejagresivněji prezentovali právě Aräsh a Armin Nahviovi, kteří brutálně zbili číšníka. Muž zůstal po útoku ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku. Musel se podrobit několika operacím a zažádal si o invalidní důchod.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!