Za krádež lilku musel do vězení: Po dlouhých devíti letech italský soud muže zprostil viny

Kdo by to byl řekl, že se krádež obyčejného lilku může řešit dlouhých devět let. Ital, který kus lilku v roce 2009 ukradl, byl odsouzen k několika měsícům vězení. To se však nelíbilo jeho právnímu zástupci, který hnal případ až k nejvyššímu odvolacímu soudu. Daňové poplatníky v Itálii tak přišel lilek za několik centů na tisíce eur. O kuriózním případu informovala agentura AFP.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Ital prý lilek ukradl ze soukromého pozemku, protože byl nezaměstnaný a měl strach, že jeho dítě nebude mít co jíst. Soud byl ale nekompromisní a zloděje odsoudil na pět měsíců za mřížemi a napařil mu pokutu ve výši 500 euro (přibližně 12 700 korun). Právnímu zástupci obviněného se ale rozhodnutí soudu nelíbilo a odvolal se. I přesto, že byl Italovi následně trest snížen na dva měsíce ve vězení a pokutu 120 euro (3 000 korun), jeho právník si stál za tím, že trest není nutný.

Právník se nakonec obrátil na nejvyšší odvolací soud v Římě. A právě ten po téměř deseti letech tahanic kolem krádeže jednoho kusu lilku Itala osvobodil.

A přesně kvůli tomu byste přes cizí ploty nikdy lézt neměli!

DĚSIVÉ FOTO: Muž se pokoušel přelézt špičatý plot. Nepovedlo se a rozseknul si genitálie!

Soudce v Římě zkritizoval také rozhodnutí, které padlo u předchozího soudu, protože podle něj nebyla zohledněna krizová finanční situace pachatele. „Pro krádež se rozhodl proto, aby jeho rodina měla co jíst… Existují důvody, které tuto krádež ospravedlňují,“ uvedl kasační soud v Římě.

Kauza se nakonec dotkne hlavně daňových poplatníků v Itálii, protože celý proces vyšel na osm tisíc eur (přibližně 180 tisíc korun). 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!