Za nejhorší hromadnou střelbou v kanadské historii stála hádka

Nejhorší hromadnou střelbu v kanadské historii, při níž jednapadesátiletý agresor během třináctihodinového masakru zavraždil 22 lidí, měla spustit hádka mezi partnery. Vrahově přítelkyni se podařilo před jeho útokem utéct. Uvedla to s odkazem na kanadskou policii agentura AP.
Kanadský policejní důstojník Darren Campbell
Kanadský policejní důstojník Darren Campbell
Associated Press

reklama

Střelec, který byl identifikován jako Gabriel Wortman, řádění odstartoval 18. dubna v sobotu odpoledne v malém pobřežním městečku Portapique, zhruba 80 kilometrů severně od Halifaxu, hlavního města Nového Skotska. Po třinácti hodinách šílené jízdy po sobě zanechal na 16 různých místech činu 22 obětí. O půl dne později, v neděli v 11:26 dopoledne, policie agresora zastřelila.

Vrah měl policejní uniformu, jednal sám

Vyšetřovatel kanadské policie Darren Campbell v pátek uvedl, že vražedné běsnění z předchozího týdne začalo útokem podezřelého na jeho přítelkyni. Té se podařilo utéct do lesa, kde se přes noc schovala, což podle Campbella mohlo být katalyzátorem události. Přítelkyně poskytla detailní popis pachatele až v neděli ráno, když se vrátila z lesa a zavolala na pohotovostní linku.

Střelba v Kanadě

VIDEO: Střelec v kanadské provincii zabil nejméně 16 lidí. Mezi nimi byla i policistka

Policie potvrdila, že jednapadesátiletý dentista jednal sám, měl u sebe pistoli obstaranou v Kanadě a několik dlouhých zbraní, které získal v USA. Svědci stejně jako jeho přítelkyně reportovali, že útočník byl během střelecké jízdy oblečený v policejní uniformě a jezdil v autě, které připomínalo policejní vůz.

Šlo o mstu těm, s nimiž měl potíže?

Třináct obětí Campbell zastřelil v obci Portapique, v níž částečně žil. Poté se vydal do další rezidentní oblasti, kde se znal s některými lidmi a klepal na dveře domů. Lidé uvnitř mu však neotevřeli a tak se odešel. „Vypadá to, že šlo o cestu po jednotlivcích, kteří měli s panem Wortmanem problém,“ dodal policejní vyšetřovatel.

Útočníkova přítelkyně se podle policie zotavuje a nadále s ochránci zákona spolupracuje. John Hudson, který znal Wortmana osmnáct let, sdělil, že agresor na svou dlouholetou přítelkyni občas žárlil a snažil se ji ovládat.

Nejhorší střelecký masakr v historii Kanady, při kterém jednapadesátiletý útočník během třináctihodinového řádění zastřelil 22 lidí, měl začít partnerskou hádkou. Agresorově přítelkyni se podařilo před útokem ze strany svého partnera utéct.

reklama

reklama