Za pokus o vraždu novorozence půjde matka na 9 let do vězení

Dnes třicetiletá žena žila podle soudu ve špatných podmínkách. Její partner ji fyzicky i psychicky týral. Přesto s ním otěhotněla. Další dítě ale evidentně nechtěla. 
19.7. 2017 KRIMI: Za pokus o vraždu novorozence půjde matka na 9 let do vězení
19.7. 2017 KRIMI: Za pokus o vraždu novorozence půjde matka na 9 let do vězení

reklama

Byl únor, tma, k tomu teploty lehce nad nulou. Matka porodila i přesto venku na zahradě. O to, jestli chlapec žije, se starat neměla. „Vrátila se do domu pro černou blůzu, do níž tělo zabalila a následně ho ukryla do papírové krabice.“ přečetl u soudu soudce během vynášení rozsudku. 

Žena zabila novorozence
Žena zabila novorozence

Ostatky novorozence našla až dcera ženy dva měsíce po porodu. O tom, co se stalo, napsala na sociální síť. Netrvalo tak dlouho a několikanásobná matka skončila v policejních poutech.

Podle soudu měla matka krátce před porodem popíjet a limonáda to rozhodně nebyla. Když se totiž dítě narodilo, mělo v krvi skoro dvě a půl promile alkoholu. 

„Nikdy v životě bych neublížila dítěti, mám tři. Čtvrtý jsem dala k adopci, protože jsem byla psychicky vyčerpaná.“ prohlásila odsouzená. Poslední chlapeček se podle jejích slov měl narodit mrtvý. A právě kvůli tomu soud dnes původní trest 15-ti let vězení snížil na trest devítiletý. 

„Znaleckými posudky se nepodařilo prokázat, že by se dítě narodilo živé, že by existoval způsobilý předmět útoku pro zločin vraždy, protože to musí být živý jedinec.“ řekla reportérce Evě Jarkovské obhájkyně Jana Malá. 

Soud tedy nakonec vraždu překvalifikoval na pokus. A ženu do vězení stejně poslal na zmíněných devět let. 
 

reklama

reklama