Za škrcení a pokus o znásilnění prostitutky si muž odpyká sedm let

Zaútočil na prostitutku a pokoušel se jí škrtit. Dnes pachatel vyslechl rozsudek ve výši sedmi let odnětí svobody. Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání odsouzeného i podnět nejvyššího státního zástupce. Útočník narazil na znalkyni bojových umění - ubránila se a zahnala jej. Informace zveřejnila ČTK.
ilustrační foto- případ prostitutky
ilustrační foto- případ prostitutky
Pixabay

reklama

Jak Krajský soud v Brně, tak i Vrchní soud v Olomouci uznaly muže vinným z ublížení na zdraví. I když státní zastupitelství původně navrhovalo odsoudit pachatele za pokus o vraždu, nakonec byl čin kvalifikován jako pokus o znásilnění.

Muž se snažil rdoušením ženu znehybnit, což podle znalců vyhovovalo jeho preferencím. Čin tedy měl podle státního zastupitelství sexuální podtext.

Vrchní soud v Olomouci původně argumentoval například tím, že napadená žena byla prostitutka, předem souhlasila s pohlavním stykem, a proto nemohlo jít o znásilnění. Nejvyšší státní zástupce ale poukazoval na to, že dohoda se týkala normálního sexu, nikoli praktik doprovázených rdoušením, se kterými prostitutka nesouhlasila, o čemž svědčí její aktivní odpor.

I prostitutka podle státního zastupitelství může svůj souhlas odvolat. Výklad provedený vrchním soudem prý v podstatě vede k závěru, že prostitutka, která vyslovila souhlas s pohlavním stykem s klientem, už nemůže být znásilněna, ať se stane cokoliv.

Kromě odnětí svobody musí muž absolvovat také ústavní sexuologické léčení a ženě zaplatit nemajetkovou újmu ve výši necelých 53 tisíc korun. I přesto, že se nakonec žena ubránila, vyvinula se u ní posttraumatická stresová porucha. 

Autor: ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!